Powiat sępoleński

Oni mogą zapukać do twoich drzwi

Robert Środecki, 31 marzec 2011, 23:57
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jutro w całym kraju rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny organizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Do większości domów i mieszkań zapukają rachmistrzowie wyposażeni w specjalistyczny sprzęt umożliwiający zapisywanie informacji w wersji elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie chcą przyjmować rachmistrzów, mogą przekazać niezbędne dane za pomocą internetu.

Narodowy Spis Powszechny jest pierwszym tego rodzaju spisem odkąd Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Wynika z tego szereg zobowiązań, które jako kraj musimy wypełnić. Jednym z nich jest dostarczenie kompletnych danych w dziedzinie demografii. Spis ma za zadanie dostarczyć szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej oraz warunkach mieszkaniowych. Spis rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. W tym czasie rachmistrzowie zapukają do drzwi domów i mieszkań celem uzyskania szczegółowych informacji. Preludium do tegorocznego spisu powszechnego był ubiegłoroczny spis rolny. Przebiegał on bez większych zakłóceń chociaż nowością była rezygnacja z długopisów i kartek papieru na rzecz elektronicznych urządzeń przenośnych, w jakie wyposażono rachmistrzów.

Do przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami danego terenu rachmistrzów upoważnia identyfikator zawierający jego zdjęcie, dane personalne oraz pieczęć odpowiedniego urzędu statystycznego. Rachmistrzowie wyłonieni w poszczególnych gminach w drodze konkursu odwiedzą osoby, które nie skorzystały z możliwości przekazania danych w drodze samospisu internetowego (więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach: www.stat.gov.pl oraz www.spis.gov.pl). Poniżej prezentujemy nazwiska rachmistrzów i osób rezerwowych z poszczególnych gmin mogących odwiedzić nas podczas spisu powszechnego.

Sępólno: Małgorzata Bilska, Gizela Herman, Marlena Grochowska, Małgorzata Kiedrowicz, Łukasz Liszewski, Ewa Mika oraz Anna Rainko

Więcbork: Rafał Kryza, Longina Meina, Joanna Sielicka, Lidia Słoma-Jarząb, Paweł Szydeł oraz Dorota Zawidzka

Kamień: Łukasz Krawczyk, Edward Węglewski i Aleksandra Czapiewska

Sośno: Monika Ryterska i Wioletta Wasiak.

Niektóre samorządy postawiły na tych samych kandydatów, którzy sprawdzili się podczas ubiegłorocznego spisu rolnego. Tym razem zadanie będzie trudniejsze, ponieważ należy spisać wszystkich mieszkańców, nie ograniczając się do osób żyjących z uprawy roli.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...