stat4u

Pewny start w dorosłość z ubezpieczeniem na życie

Piotr Pankanin, 02 styczeń 2018, 13:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Mimo wszelkich starań, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości dziecka. Choć wszystko zapowiada się dobrze, nikt z nas nie wie czy za 10 lat nie zachoruje poważnie, nie weźmie rozwodu, nie ulegnie wypadkowi lub straci pracę i popadnie w kłopoty finansowe. Stąd właśnie tak bardzo ważne jest, by zabezpieczyć przyszłość dzieci polisą na życie.
Pewny start w dorosłość z ubezpieczeniem na życie

Jeszcze 30 czy 20 lat temu większość rodziców marzyło o tym, by wyprawić swoje dziecko na studia. Cała rodzina wpierała edukację dziecka, w finansowaniu studenta brali udział zarówno dziadkowie, jak i wujkowie. Dzisiejsze studia wyglądają inaczej – coraz częściej wybierane są prywatne uczelnie o dobrej renomie, zagraniczne wyjazdy i staże, zamiast akademików studenci wolą wynajmować mieszkania w centrum miasta, wolny czas spędzają na zakupach,
w kawiarniach i spontanicznych wyjazdach.

Pieniądze nie tylko na studia
Być może dzisiaj nasze zarobki umożliwiłyby dziecku start w dorosłość na jego warunkach, jednak nie mamy tej gwarancji, gdy nasze dziecko jest jeszcze małe, a czasy dynamicznie się zmieniają.

Warto zastanowić się nad przyszłością dziecka poprzez zakup ubezpieczenia na życie. W praktyce oznacza to regularne opłacanie nawet symbolicznych składek, z których część kwoty będzie odpowiadała za finansowe zabezpieczenie życia i zdrowia, a część trafi na specjalne konto polisowe. Oszczędności zostaną wypłacone w momencie wejścia w dorosłość, co pozwoli naszemu dziecku na sfinansowanie pierwszych poważnych decyzji.

Ważne jest, by dobrze zorientować się w temacie ubezpieczeń i nie kupować zbyt pochopnie. Należy sprawdzać zaufane strony ubezpieczeniowe, które posiadają informacje na temat wielu ubezpieczeń, dzięki czemu unikniemy natrętnego przekonywania o jednej, najlepszej ofercie. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład ubezpieczenie na życie przez internet na www.rankingubezpieczennazycie.pl, które posiada zbiór informacji o najlepszych produktach ubezpieczeniowych, jak i samych towarzystwach.

Dobra polisa na życie dla dziecka w www.rankingubezpieczennazycie.pl to nie tylko inwestycja w przyszłość naszej pociechy, ale i gwarancja bezpieczeństwa. Dzisiejsze polisy dla dziecka posiadają również szeroki zakres ochrony zdrowia i życia dziecka, dzięki czemu możemy spodziewać się wsparcia finansowego od ubezpieczyciela w sytuacjach kryzysowych jak np. operacja dziecka, uraz ciała lub poważna choroba.

Jak kupić polisę dla dziecka?
Przed ostateczną decyzją o polisie na życie dla dziecka, warto spotkać się z doradcą ubezpieczeniowym. Od takiej osoby dowiemy się wszystkiego o zawiłościach dotyczących wyłączeń z odpowiedzialności, wysokości składek lub konkurencyjnych ofertach i cenach ubezpieczeń. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie zakup polisy w najbardziej znanej firmie ubezpieczeniowej, zdarza się, że mniej znane towarzystwa posiadają lepsze rozwiązania pomimo słabszej reklamy, przez co możemy nie wiedzieć o dostępnych ofertach na lepszych warunkach.

Doradca również pomoże zdecydować czy lepsza będzie w naszym przypadku oferta podstawowa czy rozszerzona, można również wybrać dla dziecka polisę inwestycyjną, która będzie z czasem pomnażać kapitał. Przede wszystkim warto mierzyć siły na zamiary i dopasować produkt do własnych możliwości i budżetu.

Dobre ubezpieczenie na życie pozwoli nam zyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa, jak również wdzięczność naszych dzieci za kilka lub kilkanaście lat, gdy zyskają nieograniczone możliwości w chwili wejścia w dorosłość.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...