stat4u
Kamień

Pierwszy PSZOK w powiecie

Robert Lida, 27 wrzesień 2018, 11:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek oddano do użytku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kamieniu. Obiekt spełnia wszystkie wymogi stawiane przez przepisy prawa. Jest to pierwszy tego typu PSZOK w powiecie sępoleńskim.
Pierwszy PSZOK w powiecie

Kontenery na poszczególne rodzaje odpadów

Pierwszy PSZOK w powiecie

Zwycięska drużyna SP Zamarte z burmistrzem i główną nagrodą

– W 2017 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Otrzymaliśmy grant w wysokości 290 tysięcy złotych. Wartość całej inwestycji to 477 tysięcy. Wykonano utwardzenie terenu, obiekt wyposażono w kontenery na odpady, wybudowano pomieszczenia magazynowe oraz punkt wymiany rzeczy używanych, przebudowano budynek socjalno-magazynowy – mówi Natalia Szczepańska z Urzędu Miejskiego w Kamieniu.
Do PSZOK-u przyjmowane są bezpłatnie odpady dostarczone przez mieszkańców: papier, metale, szkło, odzież i tekstylia, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, opony, odpady ulegające biodegradacji itp. Nie mogą to być odpady zmieszane. W punkcie wymiany rzeczy używanych można zostawić różnego rodzaju sprzęty domowe, rowery, wózki. Jedynym warunkiem jest to, aby nadawały się do dalszego użytku. Punkt mieści się przy dawnym wysypisku śmieci przy ulicy Podgórnej i jest czynny w poniedziałki od 800 do 1200 oraz w środy od 1400 do 1800 , a także w pierwszą nieświąteczną sobotę miesiąca od 700 do 1500 . Elementem projektu było przeprowadzenie kampanii edukacyjnej. W ramach tej kampanii dla uczniów gminnych szkół zorganizowano konkurs ekologiczny z atrakcyjnymi nagrodami. Wygrała drużyna Szkoły Podstawowej w Zamartem. Mieszkańcy, którzy dostarczyli w piątek odpady, otrzymywali ekologiczne torby na zakupy. Akcja edukacyjna będzie trwała nadal. Ma temu służyć między innymi sala edukacyjna znajdująca się w budynku socjalno-magazynowym. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...