stat4u
Kamień

Pierwszy raz w Kamieniu

Robert Lida, 14 grudzień 2017, 12:56
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę Kamień dołączył do miast, w których organizuje się tak zwane Dni Adwentowe. Jeszcze skromniutko, jeszcze nieśmiało, ale liczba mieszkańców, którzy przyszli na plac Odrodzenia, powinna zachęcić organizatorów do rozszerzania oferty w kolejnych latach.
Pierwszy raz w Kamieniu

Przedszkolaki w świątecznym repertuarze

Pierwszy raz w Kamieniu

Mieszkańcy Kamienia zaakceptowali nowy pomysł

Organizatorem imprezy nie był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu, nie gmina czy inne powołane do tego instytucje, ale rada rodziców miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, której przewodniczącym jest Edward Węglewski. Miała ona sprawdzony już w innych miastach scenariusz. Jest scena, na której dominuje świąteczny repertuar, a obok funkcjonuje równie świąteczny kiermasz. Scenę ustawioną przy wejściu do urzędu miejskiego opanowały głównie maluchy z kamieńskiego przedszkola oraz szkoły podstawowej przebrane za bałwanki i gwiazdorki. Jedną z piosenek wykonały wspólnie z liczną grupą rodziców. Kolędę zaśpiewał też okazjonalny chór składający się z przedstawicieli miejscowej władzy i trzeba przyznać, że śpiewał cienko. Jak należy to robić, pokazali profesjonaliści, czyli chór działający przy MGOK i chór parafialny. Obok sceny dymiły koksowniki pamiętające czasy stanu wojennego oraz grudniowy grill obsługiwany przez radnego Jacka Kucharskiego. Dla zziębniętych był również ciepły barszcz i pierogi. Chętni mogli zaopatrzyć się w ręcznie wyrabiane ozdoby świąteczne.
Mamy nadzieję, że na naszych oczach i ku zadowoleniu wielu mieszkańców, w Kamieniu zrodziła się nowa tradycja. Dla organizatorów pole do popisu jest ogromne jak rynek w Kamieniu.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...