stat4u

Piłkarska Liga Powiatowa. Piąta kolejka

Robert Lida, 07 październik 2007, 18:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Alkomat na boisku! Do czego to dochodzi? Do czego zdolni są kibice?
Piłkarska Liga Powiatowa. Piąta kolejka

Mecz Fuks Wielowicz - Sosenka Sośno. Fot. Robert Lida

W niedzielnej kolejce spotkań Powiatowej Ligi Piłki Nożnej doszło do arcyciekawego pojedynku dwóch zespołów z gminy Sośno (relacja poniżej). Sosenka na razie idzie łeb w łeb z Time Lubcza i o tym, kto zostanie liderem po rundzie jesiennej, zdecyduje bezpośredni pojedynek tych drużyn w ostatniej kolejce. W niedzielę Lubcza męczyła się z Komierowem. Kiedy po pierwszej połowie Time prowadziło tylko 1:0, już wietrzono sensację. Komierowo z meczu na mecz gra coraz lepiej i apelujemy do pozostałych drużyn: dajcie im strzelić gola.
Na boisku w Wituni pojawiła się policja z alkomatem. Ktoś wezwał funkcjonariuszy, aby zbadali trzeźwość sędziego. Wynik badania był negatywny.
Z przykrością odnotowujemy, że Grom po raz kolejny nie był w stanie skompletować składu i oddał punkty walkowerem. Co się dzieje?


Fuks Wielowicz – Sosenka Sośno 1:3 (0:1)

- Bramki: D. Kosmela – Wielowicz, A. Drobiński, A. Stusik, S. Herzberg
- ŻK: S. Herzberg – Sośno
- Sędzia: S. Żekiecki

- Fuks Wielowicz: D. Zigert, A. Barton, M. Grabowski, S. Szyling, D. Nawrocki, D. Kosmela, M. Karamucki, P. Welke, M. Waniak, P. Granau, M. Stępień, K. Grochowski, K. Gąsecki
- Sosenka Sośno: T. Maciejewski, Ł. Bartoszewicz, M. Kwasigroch, A. Stusik, M. Herzberg, S. Herzberg, D. mich, W. Gackowski, A. Drobiński, D. Engelbrecht, A. Stremlau, M. Soboń, R. Zieliński

Dzięki uruchomieniu rozgrywek ligi powiatowej kibice mogli w ubiegłym tygodniu oglądać derby gminy Sośno. Można powiedzieć, że był to mecz na szczycie, ponieważ grały drugi i trzeci zespół z tabeli. Mecz przyciągnął wielu kibiców, m. in. wójta Leszka Stroińskiego i przewodniczącego rady Powiatu Henryka Dąbrowskiego.
W pierwszym kwadransie gry przeważali goście, ale ich ataki kończyły się najczęściej na Dariuszu Kosmeli, który przejmował wszystkie piłki w polu karnym Fuksa.
Sosenka nieco zmieniła ustawienie w porównaniu z poprzednimi meczami, cofając bramkostrzelnego i ruchliwego Stusika do linii pomocy. Kiedy gospodarze zaczęli śmielej atakować, gra się wyrównała. To stworzyło szansę na kontrę dla gości. Właśnie po kontrze, w 21 minucie, w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Welke, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Fuksa. Od tego momentu przewagę osiągnęli gospodarze. Niestety, nieco zapomnieli o obronie i to się zemściło. W 28 minucie bezpańską piłkę w polu karnym dobił Arkadiusz Drobiński i Sosenka uzyskała prowadzenie. W 52 minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Kosmela. W 65 minucie przypomniał o sobie Arkadiusz Stasik, który z prawej strony ograł dwóch obrońców i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później, w nieomal identycznej sytuacji wynik ustalił Sebastian Herzberg. W końcówce spotkania Sośno uzyskało znaczną przewagę i w pełni zasłużyło na 3 punkty.

Zobacz fotoreportaż


LZS Komierowo – Time Lubcza 0:4 (0:1)

- Bramki: A. Twardowski 2, J. Wiepszkowski, M. Bethke po 1 – Lubcza
- ŻK: S. Siekierka, P. Siekierka – Komierowo, Ł. Buława – Lubcza
- Sędzia: E. Wirkus.


- LZS Komierowo: D. Janke, P. Malicki, P. Siekierka, S. Siekierka, K. Majewski, P. Zwoliński, T. Szczęśniewski, R. Deba, B. Jutrowski, M. Kienast, W. Gorzelańczyk, A. Szczęśniewski, P. Mizdalski
- Time Lubcza: W. Jarząb, S. Fifielski, R. Pankau, J. Jankowski, Z. Leśniak, A. Twardowski, J. Wieprzkowski, B. Meina, Ł. Rolbiecki, M. Bethke, P. Piotrowski, Ł. Buława.


Grom II Więcbork – Victoria Orzełek 0:3 (wo)


Huragan Witunia – Real Radzim 4:0 (1:0)

- Bramki: Siekierski, Walewski, A. Wilczyński, Bednarski po 1


 

Tabela

1. Time Lubcza 5 13 21:4
2. Sosenka Sośno 5 13 15:4
3. Victoria Orzełek 5 9 22:6
4. Huragan Witunia 5 9 18:3
5. Fuks Wielowicz 5 8 9:6
6. Real Radzim 5 3 7:20
7. Grom II Więcbork 5 3 2:13
8. LZS Komierowo 5 0 0:39


W następnej kolejce zagrają (godz. 14:00)

Victoria Orzełek – Sosenka Sośno
Real Radzim – LZS Komierowo
Time Lubcza – Fuks Wielowicz
Grom II Więcbork – Huragan Witunia

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
Osiem drużyn piłkarskich z sołectw powiatu sępoleńskiego...
W niedzielę na sołeckie boiska powiatu sępoleńskiego wybiegli...
Najwyżej oceniane
Osiem drużyn piłkarskich z sołectw powiatu sępoleńskiego...
Alkomat na boisku! Do czego to dochodzi? Do czego zdolni są kibice?