Piłkarska Liga Powiatowa. Piąta kolejka

Robert Lida, 07 październik 2007, 18:49
Alkomat na boisku! Do czego to dochodzi? Do czego zdolni są kibice?

Mecz Fuks Wielowicz - Sosenka Sośno. Fot. Robert Lida

W niedzielnej kolejce spotkań Powiatowej Ligi Piłki Nożnej doszło do arcyciekawego pojedynku dwóch zespołów z gminy Sośno (relacja poniżej). Sosenka na razie idzie łeb w łeb z Time Lubcza i o tym, kto zostanie liderem po rundzie jesiennej, zdecyduje bezpośredni pojedynek tych drużyn w ostatniej kolejce. W niedzielę Lubcza męczyła się z Komierowem. Kiedy po pierwszej połowie Time prowadziło tylko 1:0, już wietrzono sensację. Komierowo z meczu na mecz gra coraz lepiej i apelujemy do pozostałych drużyn: dajcie im strzelić gola.
Na boisku w Wituni pojawiła się policja z alkomatem. Ktoś wezwał funkcjonariuszy, aby zbadali trzeźwość sędziego. Wynik badania był negatywny.
Z przykrością odnotowujemy, że Grom po raz kolejny nie był w stanie skompletować składu i oddał punkty walkowerem. Co się dzieje?

Fuks Wielowicz – Sosenka Sośno 1:3 (0:1)

- Bramki: D. Kosmela – Wielowicz, A. Drobiński, A. Stusik, S. Herzberg
- ŻK: S. Herzberg – Sośno
- Sędzia: S. Żekiecki

- Fuks Wielowicz: D. Zigert, A. Barton, M. Grabowski, S. Szyling, D. Nawrocki, D. Kosmela, M. Karamucki, P. Welke, M. Waniak, P. Granau, M. Stępień, K. Grochowski, K. Gąsecki
- Sosenka Sośno: T. Maciejewski, Ł. Bartoszewicz, M. Kwasigroch, A. Stusik, M. Herzberg, S. Herzberg, D. mich, W. Gackowski, A. Drobiński, D. Engelbrecht, A. Stremlau, M. Soboń, R. Zieliński

Dzięki uruchomieniu rozgrywek ligi powiatowej kibice mogli w ubiegłym tygodniu oglądać derby gminy Sośno. Można powiedzieć, że był to mecz na szczycie, ponieważ grały drugi i trzeci zespół z tabeli. Mecz przyciągnął wielu kibiców, m. in. wójta Leszka Stroińskiego i przewodniczącego rady Powiatu Henryka Dąbrowskiego.
W pierwszym kwadransie gry przeważali goście, ale ich ataki kończyły się najczęściej na Dariuszu Kosmeli, który przejmował wszystkie piłki w polu karnym Fuksa.
Sosenka nieco zmieniła ustawienie w porównaniu z poprzednimi meczami, cofając bramkostrzelnego i ruchliwego Stusika do linii pomocy. Kiedy gospodarze zaczęli śmielej atakować, gra się wyrównała. To stworzyło szansę na kontrę dla gości. Właśnie po kontrze, w 21 minucie, w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Welke, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Fuksa. Od tego momentu przewagę osiągnęli gospodarze. Niestety, nieco zapomnieli o obronie i to się zemściło. W 28 minucie bezpańską piłkę w polu karnym dobił Arkadiusz Drobiński i Sosenka uzyskała prowadzenie. W 52 minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Kosmela. W 65 minucie przypomniał o sobie Arkadiusz Stasik, który z prawej strony ograł dwóch obrońców i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Cztery minuty później, w nieomal identycznej sytuacji wynik ustalił Sebastian Herzberg. W końcówce spotkania Sośno uzyskało znaczną przewagę i w pełni zasłużyło na 3 punkty.