stat4u
Duża Cerkwica

Płonący fotel

Robert Lida, 14 styczeń 2021, 10:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek, w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Dużej Cerkwicy wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano 11 osób. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby przebywające w mieszkaniu.
Płonący fotel

Tak wyglądało mieszkanie po zakończeniu akcji gaśniczej

Strażacy informację o pożarze otrzymali o godzinie 4.49. Paliło się w mieszkaniu na parterze. 
– W mieszkaniu przebywały dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, znajdowały się już na zewnątrz. Pożar objął wyposażenie jednego z pokoi. Towarzyszyło mu duże zadymienie, także klatki schodowej. Z mieszkań w tym pionie ewakuowano 11 osób, w tym trójkę dzieci. Te osoby miały do dyspozycji zespół ratownictwa medycznego. Po akcji i przewietrzeniu klatki schodowej wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody, oddymieniu i wietrzeniu pomieszczeń oraz usunięciu spalonego wyposażenia. Wzięło w nich udział pięć zastępów strażaków. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Przyczyny powstania pożaru ustalają policjanci – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez osoby przebywające w mieszkaniu. Zdaniem starżaków do zaprószenia ognia doszło na fotelu. To od niego zaczął się pożar. Na szczęście mieszkańcy zdążyli się w porę ewakuować. Płonąca pianka tapicerska wydziela toklsyczny fosgen, który jest gazem silnie trójącym. Na terenie naszego powiatu mieliśmy już kilka ofiar płonących tapczanów czy innych mebli tapicerowanych.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...