Pluszowy miś dla ,,Trójki”

Robert Środecki, 24 kwiecień 2016, 01:37
We wtorek w hali Krajna Arena w Sępólnie odbyły się gminne zawody o „Pluszowego Misia”. Do tej prestiżowej rywalizacji przystąpili uczniowie najmłodszych klas 7 placówek oświatowych. Zwyciężył Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie, który nieznacznie pokonał szkoły z Lutowa i Zboża.

Uczestnicy gminnych zawodów Pluszowego Misia. Fot. Robert Środecki

Gminne zawody o „Pluszowego Misia” od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Miejscem zmagań jest hala Krajna Arena zlokalizowana na stadionie. We wtorek szczelnie wypełnili ją uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Po oficjalnym otwarciu i krótkiej części artystycznej młodzi sportowcy przystąpili do zażartej walki o zwycięstwo. W kategorii klas I bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa w Zbożu, w kategorii klas II dominowali uczniowie Zespołu Szkół nr 3, w kategorii klas III najlepsi byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Zespół Szkół nr 3 – 61 pkt, przed Zespołem Szkół w Lutowie – 59,5 pkt i Szkoła Podstawowa w Zbożu – 57 pkt. Kolejne miejsca zajęli: ZS nr 1 w Sępólnie, SP Wiśniewa, ZS Wałdowo i SP Zalesie. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Każdy z uczniów biorących udział w prestiżowej rywalizacji szkół zabrał do domu pamiątkowy dyplom i misia. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale. Zwycięzcy całych zawodów odebrali olbrzymiego pluszowego misia.