stat4u
Gmina Sośno

Podwyżka dla wójta

Robert Środecki, 01 marzec 2018, 10:58
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły czwartek Rada Gminy w Sośnie zdecydowała o podwyższeniu wynagrodzenia wójta. Od stycznia Leszek Stroiński zarabia 10618 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie wójta wzrosło o niecałe 5%. Leszek Stroiński jest kolejnym samorządowcem hojnie obdarowanym przez radnych w przededniu zakończenia kadencji.
Podwyżka dla wójta

W ubiegły czwartek radni z Sośna zdecydowali o podwyżce dla wójta

Podwyżka dla wójta

Komendant Maciej Suchomski wspomniał o zakazie wypalania traw

Rada gminy uchwałę o podwyżce dla wójta podjęła większością głosów. Przeciwko głosowało dwóch radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. „Rada Gminy w Sośnie przyjmując budżet na 2018 rok uchwaliła podwyżkę wynagrodzeń dla pracowników administracji w wysokości 5%. Niniejsza uchwała ustala wynagrodzenie Leszka Stroińskiego – wójta gminy Sośno, od 1 stycznia br. w kwocie 10618 zł brutto miesięcznie (7464 zł netto), co stanowi 4,79% podwyżki dotychczasowego wynagrodzenia. Na proponowane w projekcie uchwały wynagrodzenie zabezpieczono środki w budżecie gminy. Jest to pierwsza regulacja wynagrodzenia wójta w obecnej kadencji” - czytamy w uzasadnieniu uchwały. Co składa się na tak wysokie uposażenie? Wójt otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny stanowiący 21% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę. Wójt Sośna nie był tak zachłanny jak starosta, który od kolegów i koleżanek z rady powiatu otrzymał na początku roku podwyżkę w wysokości 2450 zł miesięcznie. Wójt zadowolił się podwyżką wysokości 514 zł miesięcznie. Radna Wanda Gackowska powiedziała podczas sesji, że to kwota symboliczna. Być może dla samorządowców zarabiających 10 tys. zł i więcej jest to kwota symboliczna jednak dla większości społeczeństwa jest to duży zastrzyk finansowy.
Przed podjęciem kontrowersyjnej uchwały radni wysłuchali szczegółowych sprawozdań komendanta policji i straży na temat bezpieczeństwa. Oba wystąpienia były naszpikowane masą danych statystycznych. Radni zarzucili komendanta straży gradem pytań na temat wypalania traw i pozostałości roślinnych. – Wypalanie traw i pozostałości roślinnych jest surowo zabronione. Można palić ogniska w celach rekreacyjnych, ale trzeba je kontrolować – powiedział Maciej Suchomski, zastępca komendanta powiatowego PSP. Mieszkańcom chodziło głównie o uporządkowanie obszarów leśnych zniszczonych wskutek nawałnicy. Tę kwestię regulują inne przepisy. Podstawą palenia ognisk na obszarach leśnych jest zgłoszenie takiego zamiaru do straży pożarnej.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...