stat4u
Sępólno

Pół miliona i medale dla strażaków

Robert Lida, 17 październik 2019, 09:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły wtorek w Sępólnie odbyło się II plenarne posiedzenie VI kadencji Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. Gościem spotkania byli komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusz Halak oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Wojewoda, zgodnie z tradycją ostatnich tygodni, przywiózł ze sobą pieniądze. Tym razem było to pół miliona złotych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Pół miliona i medale dla strażaków

Przemawia przewodniczący Włodzimierz Marasz

Pół miliona i medale dla strażaków

Odznaczenie dla Wiesława Śledzia

– Nasz związek istnieje od 1999 roku. W tej chwili na terenie województwa iest 17 kół skupiających około 500 członków. W sumie, w województwie jest obecnie 2000 strażackich emerytów. Takie spotkania odbywamy dwa razy w roku. Zawsze w innej komendzie powiatowej – mówi Włodzimierz Marasz, prezes KP Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP.
Jedno z 17 kół związku funkcjonuje w Sępólnie, a jego prezesem jest Piotr Warmiński.
W sępoleńskim posiedzeniu zarządu wojewódzkiego wziął również udział prezes zarządu głównego związku, generał Zygmunt Politowski. Oprócz części roboczej spotkanie miało część uroczystą. W ostatnich dniach swojego urzędowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył komendantowi powiatowemu PSP Maciejowi Suchomskiemu promesę na 500 tysięcy złotych pochodzących ze specjalnego funduszu, który tworzą firmy ubezpieczeniowe. Pieniądze te są przeznaczone na dokończenie budowy budynku socjalnego na terenie komendy powiatowej oraz adaptację jednego z garaży na myjnię samochodową. Budynek, w którym mają znajdować się między innymi szatnie dla strażaków, obecnie jest w stanie surowym zamkniętym, a jego budowę rozpoczęto jeszcze za czasów komendanta Grugela.
Druga uroczystość, której nie ujęto w porządku obrad, to wręczenie odznaczeń członkom związku. Dwa z nich zawisły na piersiach strażackich emerytów z Sępólna. Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymał Wiesław Śledź. To odznaczenie przyznaje minister spraw wewnętrznych i administracji, dlatego wręczył je wojewoda Bogdanowicz. Z kolei Ryszard Kabat otrzymał odznakę „Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP”. Odznakę wręczył mu prezes zarządu głównego generał Zygmunt Politowski.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...