Sępólno

Pół setki wykonawców

Robert Lida, 05 grudzień 2019, 13:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Rekordowa liczba pięćdziesięciu wykonawców zaprezentowała się w niedzielę na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie w ramach XV Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Konkursowe przesłuchania trwały prawie cztery godziny.
Pół setki wykonawców

Grupa liturgiczna ze Szkoły Podstawowej w Sępólnie

Pół setki wykonawców

Jury konkursu

Jubileuszowy konkurs, któ- rego organizatorem jest sępoleńska parafia pw. św. Bartłomieja, chyba przerósł oczekiwania samych organizatorów. Na sali widowiskowej CKiS zabrakło miejsc dla samych uczestników. Wielu z nich przyszło z całymi rodzinami i widownia wypełniła się ponad stan. Wszyscy udowodnili, że tak zwana piosenka religijna nie musi być patetyczna i smutna. Przeciwnie, może być wesoła. Ważne jest jej przesłanie. 
Na początek zaprezentowali się najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tym przypadku nie wyłaniano zwycięzców. Każdy mały wykonawca musiał stanąć przed pełną widownią i za to otrzymał nagrodę. Później  śpiewali Panu  uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Komisja konkursowa, w skład której wchodził między innymi sępoleński organista – Grzegorz Sobiechowski, naradzała się bardzo długo 
i w końcu ustaliła werdykt.
W kategorii klas 1-4 pierwsze miejsce zajęła Olga Chmiel, która zaśpiewała piosenkę „Śliczna Pani”, druga była Dominika Hoppe „Pioseneczka”, a trzeci  Mikołaj Kubicki „Pasja miłości”. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia Mai Dworak i Weronice Słomińskiej. 
W kategorii klas 5-8 pierwsze miejsce przyznano Laurze Głąbickiej za „Pasję miłości”, miejsce drugie Weronice Gonciarz „Nasz Bóg”, a trzecie Julii Czajce „List do Boga”. Natomiast wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Julianna Górniak, Marta Pruszak, Kinga Siedlecka i Zuzanna Kucharska.
Oczywiście wraz z wiekiem wykonawców rósł poziom poszczególnych interpretacji. Gdyby wziąć pod uwagę reakcje publiczności, to największy entuzjazm na widowni wywołał występ Weroniki Gonciarz. Nie ukrywamy, że to była również nasza faworytka. 
Na scenie zaprezentowały się również dwa zespoły: Schola Magnificat z Wałdowa oraz Grupa Liturgiczna ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Sępólnie, która liczyła około 30 osób. Właśnie ten drugi zespół otrzymał nagrodę publiczności, która głosowała na specjalnych kuponach. 
Specjalne statuetki oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczał proboszcz sępoleńskiej parafii ks. prałat Henryk Lesner oraz starosta sępoleński Jarosław Tadych. Pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.