stat4u
Kamień

Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Robert Lida, 07 grudzień 2017, 13:32
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Przez siedem lat Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu organizował cieszący się dużym zainteresowaniem Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Wesoły brzdąc”. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono go na cały powiat i to był strzał w dziesiątkę. Na scenie zaprezentowało się 22 małych artystów w wieku 4-6 lat z gminy Więcbork, Sępólno i Kamień.
Powiatowy Festiwal  Piosenki Przedszkolnej

Laureatki pierwszych miejsc - Melania Turzyńska i Dominika Hoppe

Powiatowy Festiwal  Piosenki Przedszkolnej

Nagrodę publiczności zdobyła Julia Drogoś

Jury w składzie: Urszula Brycka, Ireneusz Bona, Anna Betin, Anna Żmudzka, Ewa Kałaczyńska oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Oczywiście, najbardziej zestresowani byli rodzice i opiekunowie, którzy często śpiewali razem ze swoimi pociechami. W stronę sceny wycelowano dziesiątki smartfonów i aparatów fotograficznych. Poziom występów był bardzo zbliżony. Trudno było doszukać się faworyta. Część wykonawców wystąpiła w przebraniach. Kasi Mazur z przedszkola w Kamieniu, przebranej za żabę, towarzyszyła tancerka przebrana za bociana, siostra Asia. W przerwie na obrady jury na scenie zaprezentowali się laureaci poprzednich festiwali, którzy na przedszkolaków już nie wyglądają. Jury postanowiło przyznać po dwa równorzędne miejsca na wszystkich stopniach festiwalowego podium. Miejsce trzecie zajęła Dominika Tuńska z Sępólna i Marta Stramel również z Sępólna. Miejsce drugie: Sandra Tłok z Więcborka i Hanna Gola z Piaseczna. Miejsce pierwsze: Dominika Hoppe z Trzcian i Melania Turzyńska z Więcborka. Dominika uczęszcza do Gminnego Przedszkola Bajka w Sępólnie, a Melania do Przedszkola Gminnego Niezapominajka w Więcborku.
Przyznano również równorzędne wyróżnienia dla: Nikodema Ruszczyka, Krzysztofa Czapiewskiego, Agaty Łaszczyk, Darii Kotlarek, Katarzyny Mazur, Aleksandry Brewki i Hanny Spiczak-Brzezińskiej.
Nagrodę publiczności, która głosowała na specjalnych kuponach, otrzymała 5-letnia Julia Drogoś z Płocicza, która na przekór kalendarzowi zaśpiewała piosenkę „Maszeruje wiosna”.
Nagrody rzeczowe, pamiątkowe pluszaki i dyplomy wręczane przez burmistrza Wojciecha Głomskiego otrzymali wszyscy uczestnicy festiwalu. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...