Więcbork

Pożar na piętrze

Robert Lida, 12 październik 2017, 13:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek w budynku przy ulicy Stary Rynek paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze. Prawdopodobny sprawca pożaru i jednocześnie lokator mieszkania ma poparzenia drugiego stopnia prawej nogi.
Pożar na piętrze

Pożar wybuchł na piętrze kamienicy przy Starym Rynku

Pożar na piętrze

Zygmunt B. poparzył sobie nogę i schował się w szopie

Około godziny 13.20 przechodnie zauważyli gęsty dym wydobywający się z okna mieszkania kamienicy przy Starym Rynku. – Wezwani na miejsce strażacy podali dwa prądy wody. Jeden od wewnątrz, a drugi przez okno. Podczas przeszukania terenu posesji w pobliskiej szopie znaleziono mężczyznę, lokatora tego mieszkania z poparzoną golenią. Strażacy opatrzyli mu ranę i przekazali załodze pogotowia ratunkowego. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez użytkownika mieszkania – mówi kpt. Dariusz Chylewski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie.
Poparzonym mężczyzną okazał się Zygmunt B. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że w zajmowanym przez niego mieszkaniu znajduje się po prostu pijacka melina. – To już nie pierwszy raz, kiedy tam się zapaliło. Tylko patrzeć jak spali cały dom – mówi jeden z sąsiadów. Sprawę prowadzą więcborscy policjanci.