stat4u
Ostrówek

Pożar w Ostrówku

Dorota Wachholc, 08 październik 2020, 10:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwudziestu dwóch strażaków przez blisko cztery godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w Ostrówku. W budynku produkowano elementy mebli z laminatów.
Pożar w Ostrówku

Spaleniu uległ budynek gospodarczy

Pożar w Ostrówku

Pożar w Ostrówku gasiło 22 strażaków

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z gospodarstw rolnych około godziny 13.40. W ogniu stanął kryty eternitem budynek gospodarczy. – W środku znajdowało się jedenaście sztuk bydła, które właściciel sam ewAakuował. Prowadzona tam była również produkcja formACE do foteli z tworzyw sztucznych. Na poddaszu przechowywano słomę. W akcji brało udział sześć zastępów strażaków z Sępólna, Sośna i Więcborka. Właściciel straty oszacował na 130 tysięcy złotych. Przyczyny pożaru są nadal ustalane – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie. 
Czarny dym był widoczny w odległych miejscowościach. Sytuacja była bardzo poważna, ale udało się ją szybko opanować. Obok budynku w 200-litrowych beczkach przechowywano żywice stosowane do produkcji. Gdyby zostały objęte pożarem, to akcja gaśnicza byłaby bardziej skomplikowana i trwałaby znacznie dłużej.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...