stat4u

Pozew zbiorowy przeciwko Getin Noble Bank

Robert Lida, 11 sierpień 2011, 10:09
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Co najmniej 60 poszkodowanych chce sie podpisać pod pozwem zbiorowym przeciwko Getin Noble Bank, który prowadził na terenie województwa swoje placówki franszyzowe, w tym w Więcborku i Sępólnie.

Reprezentowania poszkodowanych w drodze postępowania grupowego podjęła się toruńska kancelaria adwokacka Felski, Piróg-Wolska i Partnerzy.

– W tej chwili zgłosiło się do nas 60 poszkodowanych osób fizycznych. Przyjmowanie zgłoszeń chcieliśmy zakończyć 20 lipca, ale w związku z dużym zainteresowaniem przesunęliśmy ten termin do 15 sierpnia. W połowie września będziemy chcieli, w imieniu tych osób, złożyć pozew do sądu – poinformowano nas w kancelarii.

Afera Getin Banku wybuchła wiosną tego roku. Bez żadnej zapowiedzi zamknięto placówki w Żninie, Nakle, Więcborku i Sępólnie. Ich właścicielem na zasadzie umowy franszyzy był bydgoszczanin, Grzegorz P. Klienci, którzy chcieli założyć lokatę w banku byli zachęcani do podpisania umowy pożyczki, gdzie stroną pożyczającą była firma Duo Express z Bydgoszczy. Klient regularnie otrzymywał na konto określone odsetki. Zachętą było oprocentowanie znacznie wyższe od powszechnie stosowanego przez inne banki. W pewnym momencie system się zawalił. Poszkodowani twierdzą, że byli przeświadczeni o działaniu obsługi w imieniu Getin Banku dlatego chcą dochodzić swoich praw na drodze sądowej nie tylko przeciwko Grzegorzowi P., ale również przeciwko bankowi, pod którego szyldem działał. Dużym ułatwieniem jest działająca od niedawna instytucja pozwu zbiorowego. Do tematu wrócimy, kiedy pozew będzie już gotowy i wpłynie do sądu. 

Artykuł wyświetlono 1673 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...