stat4u
Powiat

Prymusi i laureaci nagrody starosty na sesji

Robert Lida, 27 luty 2020, 09:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na poniedziałkową sesję Rady Powiatu Sępoleńskiego zaproszono najlepszych z najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat: uczniów, którym w tym roku przyznano stypendia Prezesa Rady Ministrów, marszałka województwa i starosty, a także laureatów projektu „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza” realizowanego przez marszałka województwa. Uczniowie zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi wręczanymi przez starostę oraz przewodniczącego rady powiatu. Każdy otrzymał także prezent w postaci monografii powiatu.
Prymusi i laureaci nagrody starosty na sesji

Stypendyści premiera, marszałka i starosty

Prymusi i laureaci nagrody starosty na sesji

Krzysztof Fiedler i Waldemar Witkowski

– To jest dowód na to, że wbrew temu, co się pisze i mówi, z naszymi szkołami nie jest tak źle. Aby otrzymać stypendia, uczniowie musieli spełnić wysokie wymagania wynikające z regulaminów. Mam nadzieję, że będzie to dla nich impuls do dalszej pracy – mówił starosta Jarosław Tadych.
Oto nazwiska wyróżnionych uczniów:
Stypendia Prezesa Rady Ministrów
Natalia Duber LO Sępólno, Nataniel Owczarski LO Więcbork, Piotr Furmaga ZSP Sępólno
Stypendia Marszałka województwa
Magdalena Gappa LO Sępólno, Weronika Rembelska LO Więcbork, Katarzyna Klunder CKZiU Więcbork,
Stypendia starosty
Zuzanna Wysocka LO Sępólno, Klaudia Weronika Leda LO Sępólno, Kamila Zaborowska LO Więcbork, Kacper Wiese LO Więcbork, Katarzyna Kozek CKZiU Więcbork, Jakub Dziarnowski ZSP Sępólno.
Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza
Marta Barbara Bonin ZSP Sępólno, Agata Marika Dworak ZSP Sępólno, Magda Majewska ZSP Sępólno, Karolina Rybak ZSP Sępólno, Adrian Szemryk ZSP Sępólno, Klaudiusz Łaznowski CKZiU Sępólno, Karol Senske CKZiU Więcbork.
Ponadto Krystian Pankau (ZSP Sępólno) otrzymał zarówno stypendium marszałka, jak i starosty. Bartosz Mikołaj Śnieg (CKZiU Więcbork) otrzymał stypendium marszałka oraz starosty. Mateusz Zapalski (CKZiU Więcbork) otrzymał stypendium prezesa Rady Ministrów oraz marszałka województwa.
 
***
Być może za kilka lat wyróżnieni prymusi zasilą kadry laureata tegorocznej nagrody starosty sępoleńskiego „ZłotyKlucz Przedsiębiorczości”, którym została firma Eggersmann Polska z Sępólna. To jest bardzo możliwe, ponieważ firma ta na co dzień ściśle współpracuje z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie. Uczniowie szkoły odbywają w zakładzie praktyki zawodowe. Zresztą daleko nie trzeba szukać. Obecny dyrektor zakładu w Sępólnie, Krzysztof Fiedler, jest absolwentem ZSP.
Nagrodę „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” ustanowiono w 2014 roku, a po raz pierwszy wręczono ją w 2015. Do tej pory jej laureatami były firmy: Ronet, Good Mills, MDD, Bemix, Hodowla Ziemniaka Zamarte, Duko oraz Gabi-Bis.
Firma Eggersmann dwa i pół roku temu kupiła zakład należący do spółki Projprzem. Od tego czasu trwa tutaj nieustająca modernizacja i rozbudowa. Zakład specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń do przetwarzania odpadów komunalnych. Obecnie zatrudnia około 250 osób. W zakładzie stosowane są nowoczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Jak stwierdził członek zarządu spółki Waldemar Witkowski, Eggersmann Polska z siedzibą w Sępólnie chce zostać liderem w swojej branży i dlatego należy spodziewać się kolejnych inwestycji oraz rozwoju zakładu. Nagrodę z rąk starosty odebrał właśnie Waldemar Witkowski oraz dyrektor Krzysztof Fiedler.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...