Sępólno

Radiowóz potrącił rowerzystkę

Robert Lida, 15 październik 2020, 10:29
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę na ulicy Sienkiewicza policyjny radiowóz potrącił 22-letnią rowerzystkę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,5 promila alkoholu.
Radiowóz potrącił rowerzystkę

U rowerzystki stwierdzono 1,5 promila alkoholu

Radiowóz potrącił rowerzystkę

Na miejscu od razu pojawiło się kilku policjantów

Do zdarzenia doszło o godzinie 20.00 na zjeździe z ronda Kazimierza Wielkiego. 
– Według wstępnych ustaleń policjantów 22-letnia kobieta kierująca rowerem jadąc chodnikiem od strony dyskontu zjechała przez pas zieleni oraz wysepkę rozdzielającą pasy ruchu uderzyła w jadący w kierunku Więcborka policyjny radiowóz. W wyniku tego zdarzenia mieszkanka Sępólna została przewieziona do szpitala. Okazało się, że odniosla obrażenia poniżej siedmiu dni. Przeprowdzone badanie wykazało w jej organizmie 1,5 promila alkoholu. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności – mówi asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Sępólnie. 
Uderzenie było tak duże, że w radiowozie pękła szyba czołowa. Rower leżał kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych. Według policyjnej nomenklatury było to zdarzenie nadzwyczajne z udziałem policjantów. Zgodnie z procedurami, w takim przypadku podczas zbierania dowodów obecny powinien być ktoś z kadry dowódczej danej jednostki policji. Tym razem był to naczelnik wydziału kryminalnego KPP w Sępólnie.
                                                                                                                                                                                                                            ***
Tego samego dnia około godziny 9.00 na placu przy sępoleńskim doszło do potrącenia 13-letniego rowerzysty. 
– 19-letnia kierująca samochodem peugot jechała w kierunku ulicy Jeziornej. Doszło do zderzenie z rowerzystą, który jechał od strony przesmyku prowadzącego da Placu Wolności. W wyniku tego zdarzenia 13-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala. Także w związku z tym potrąceniem prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające ich okoliczności oraz przyczyny – mówi asp. Warsińska.