stat4u
Powiat

Ratownicy zbierają na ozonator

Robert Środecki, 30 kwiecień 2020, 10:05
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Internecie na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup ozonatora oraz sprzętu ochronnego dla ratowników medycznych pracujących na terenie powiatu sępoleńskiego. Inicjatorem akcji jest Marcin Gulka, który pracuje na pierwszej linii frontu. Do tej pory udało się zebrać 1350 zł.
Ratownicy zbierają na ozonator
Ratownicy zbierają na ozonator

Marcin Gulka zainicjował zbiórkę

„Jestem ratownikiem medycznym, który jeździ w Zespole Ratownictwa Medycznego, czyli na pierwszej linii frontu.Chciałbym jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo moje i swoich kolegów i koleżanek medyków z naszego powiatu.
Celem zrzutki jest zakup ozonatora, który kosztuje ok. 9000 zł. Moglibyśmy robić dezynfekcje karetki częściej, co jeszcze skuteczniej pozwoliłoby nam zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Pieniądze ze zrzutki w całości przeznaczone zostaną na zakup ozonatora oraz środki ochrony indywidualnej ratowników medycznych powiatu sępoleńskiego” – informuje w opisie zrzutki Marcin Gulka.
Z jego wstępnych wyliczeń wynika, że ratowników i pielęgniarek w zespołach ZRM jest około 25. – Jedna maska całotwarzowa kosztuje około 600 zł – informuje ratownik.
Każdy, kto jest zainteresowany udzieleniem wsparcia, może się przyłączyć do zbiórki za pośrednictwem wymienionej strony. Do końca zrzutki pozostało 25 dni.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...