stat4u

Regaty św. Wawrzyńca

Tomasz Aderjahn, 31 sierpień 2014, 04:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na Jeziorze Sępoleńskim rozegrano Regaty św. Wawrzyńca w klasie Optymist. Młodzi żeglarze rywalizowali o puchar burmistrza. Impreza ta była jednym z punktów obchodów Dni Sępólna, a jednocześnie ostatnim akcentem dla młodych żeglarzy do rywalizacji w na tym jeziorze.
Regaty św. Wawrzyńca

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników sępoleńskich regat. Fot. Tomasz Aderjahn

Tegoroczne Regaty św. Wawrzyńca nie zgromadziły na starcie aż takiej ilości uczestników, jak w latach ubiegłych. Wszystko za sprawą odbywających się równolegle regat o mistrzostwo PSKO do lat 11 w Złoceńcu. Nie było to jednak zmartwienie dla organizatorów. Do Sępólna przyjechali młodzi żeglarze ze Żnina, Brodnicy, Bydgoszczy oraz bardzo dalekiego Chełma Śląskiego. W sobotę po otwarciu imprezy pierwszy wyścig odbył się w okolicach sępoleńskiego molo, tak aby każdy mógł śledzić poczynania młodych żeglarzy. Kolejne trzy wyścigi rozegrano już w okolicach Piaseczna. W niedzielę trzy decydujące wyścigi odbyły się również przy molo. Młodzież nie miała jednak łatwo. Musiała się zmagać z różnymi warunkami atmosferycznymi. Wiatr momentami był mocny, a po chwili wiało bardzo słabo. W niedzielę nawet chwilami padał rzęsisty deszcz. W regatach dobrze zaprezentowali się młodzi żeglarze z Sępólna. Niewiele do zwycięzcy stracił Jakub Bruski. Wygrał on drugi wyścig i chwilkę prowadził w regatach. Niestety, zawalił wyścig 5., co sprawiło, że przegrał rywalizację z D. Popielarzem ze Żnina, który wygrał aż trzy wyścigi. Tuż za podium uplasował się Bogusz Tłok.
Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na najmilszą część każdych zawodów, a więc rozdanie pucharów, które trafiły do najlepszej trójki. Specjalny puchar otrzymał również najmłodszy z uczestników, siedmioletni Wiktor Dyniewski z klubu BTŻ Bydgoszcz. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe.
- Cieszę się, że zechcieliście brać udział w tych regatach. Przez dwa dni rywalizowaliście na Jeziorze Sępoleńskim. Warunki atmosferyczne były zmienne. Raz wiało mocniej, za chwilkę słabiej. Również troszkę popadało, ale dla żeglarza to żadna nowość, bo nie z takimi warunkami na co dzień się borykacie, ucząc się żeglarstwa. Dziękuję organizatorom, sędziemu i sekcji żeglarskiej MLKS Krajna, którzy te regaty przygotowali i przeprowadzili. Do zobaczenia za rok - mówił na zakończenie do młodych żeglarzy burmistrz Sępólna W. Stupałkowski.

Wyniki:
1. Dominik Popielarz (MKŻ Żnin) 11 pkt.
2. Jakub Bruski (Krajna) 15 pkt.
3. Zuzanna Kaplita (Silesia Chełm Śląski) 22 pkt.
4. Bogusz Tłok (Krajna) 24 pkt.
10. Dominika Werra 54 pkt.
11. Szymon Herman 65 pkt.
12. Agnieszka Jendrzyńska 73 pkt.
14. Przemysław Wojtasik 82 pkt.
16. Adrian Staszewski 87 pkt.
19. Szymon Szykowny 110 pkt.
20. Kajtek Nawrocki 114 pkt.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...