Sępólno

Rolnicy zablokowali miasto

Robert Środecki, 29 październik 2020, 09:23
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wczoraj w ramach protestu przeciwko ustawie o ochronie praw zwierząt okoliczni rolnicy zablokowali Sępólno. Na ulicach największego miasta w powiecie pojawiło się kilkadziesiąt ciągników, które sparaliżowały ruch. Protestujący skierowali wiele gorzkich słów pod adresem rządzących podejmujących kluczowe decyzje bez ich udziału.
Rolnicy zablokowali miasto
Punktualnie o godzinie 9.00 na głównych ulicach Sępólna pojawiły się ciągniki rolnicze przyozdobione flagami i transparentami. W ten sposób właściciele gospodarstw rolnych protestowali przeciwko polityce państwa. 
– Naszym celem jest wyrażenie sprzeciwu przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt”. Powinna ona wylądować w koszu. Ta ustawa jest szkodliwa i zrujnuje nasze rolnictwo, które i tak ledwo stoi na nogach. Czujemy się zdradzeni przez rząd, na który głosowaliśmy. Jeżeli rządzący chcą grzebać przy rolnictwie, to najpierw powinni porozmawiać z nami – mówił podczas protestu Tadeusz Pieczywek, rolnik z Wilkowa. Pozostali uczestnicy dwugodzinnego protestu również nie szczędzili gorzkich słów adresowanych do rządzących i domagali się powrotu na stanowisko ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Do tematu nurtującego mieszkańców wsi wrócimy za tydzień.