stat4u
Gmina Więcbork

Runowo bez żalu żegnało lato

Robert Lida, 14 wrzesień 2017, 11:04
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej w Runowie zorganizowano festyn pn. „Pożegnanie lata”. Co prawda, lato w tym roku było tylko w kalendarzu, ale koło gospodyń wiejskich i rada sołecka urządzili mu godne pożegnanie.
Runowo bez żalu żegnało lato

Ta drużyna wygrała przeciąganie liny, dlatego że pomagał jej sołtys Jan Antczak

Runowo bez żalu żegnało lato

To chyba przyszłe członkinie KGW w Runowie

Organizatorzy festynu   wygrali los na loterii –  sprzyjającą pogodę. W sobotę nie padało, a nawet nieśmiało świeciło słońce. Ta impreza była dla mieszkańców Runowa zadośćuczynieniem za odwołane z wiadomych przyczyn dożynki gminno- powiatowe. Z festynu oczywiście najbardziej cieszyły się dzieci i to dla nich przygotowano najwięcej atrakcji. Panie z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku przeprowadziły kilkanaście konkurencji sprawnościowych. Nagród i słodyczy wystarczyło dla wszystkich. Spora kolejka chętnych ustawiała się przed dmuchanym zamkiem. Pełną parą pracowały maszynki do produkcji waty cukrowej i popcornu. Wśród amatorów dmuchanej kukurydzy dostrzegliśmy również obu więcborskich burmistrzów.
O podniebienia uczestników imprezy zadbały panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich dowodzonego przez przewodniczącą Lidię Jarząb. Na wojskowej kuchni opalanej drewnem pichciły grochówkę i bigos. Był też grill i domowe wypieki. Wszystko to okraszone muzycznymi występami zespołu Admiros.
Najważniejsze było chyba jednak to, że mieszkańcy Runowa, a także okolicznych wsi, mogli się spotkać na świeżym powietrzu, porozmawiać, po prostu pobyć razem. Takich okazji w ciągu roku nie ma zbyt wielu. W tym roku sezon festynowy był wyjątkowo trudny. Niesprzyjająca pogoda może storpedować najlepszy scenariusz i największe atrakcje. Runowo miało wyjątkowe szczęście do pogody. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...