Paulina Stryszyk, 08 kwiecień 2018, 18:41
Po długim wyczekiwaniu ruszyła wiosenna runda najlepszej ligi na świecie. Jak przystało na powiatówkę to nie obyło się bez niespodzianek. Z dobrej strony pokazała się drużyna z Lutówka, która łatwo skóry nie sprzedała sąsiadom z Dąbrowy. W znakomitej formie nadal są liderzy tabeli z Dąbrówki i Płocicza oraz Orzełka.

Drużyna z Dąbrówki po zaciętym spotkaniu pokonała dobrze grających chłopaków z Zamartego.

WKS Wałdowo – Obrol Obkas 2:3 (1:1)

Bramki dla Wałdowa: Elian Brzykcy, Michał Preis, dla gości: Krystian Radzio, Kacper Szmytkowski, Dawid Wierzchucki

\

Zryw Dąbrówka – HZ Zamarte 2:0 (1:0)

Bramki: Maciej Pawełek, Artur Nowak

Time Lubcza - LZS Płocicz 1:7 (0:2)

To nie było porywające widowisko. Zwłaszcza po mistrzu ligi spodziewaliśmy się lepszej gry. Płocicz wysoko wygrał, ale oklasków nie będzie. Do 25 minuty gospodarze byli dla Płocicza równorzędnym rywalem. Po brakach Mariusza Haliniaka i Dariusza Warmke goście prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę za zagranie ręką w sytuacji ratunkowej zobaczył Andrzej Twardowski, podpora obrony Time. Po przerwie osłabieni gospodarze próbowali się jeszcze zerwać do ataku i po pięknej główce Andrzeja Wilczyńskiego zdobyli kontaktową bramkę, ale to było wszystko, na co było ich tego dnia stać. Pozostałe bramki dla Plocicza strzelili: Mariusz Haliniak, Dariusz Warmke, Przemysław Stryszyk, Dawid Warmke i Marek Betin.

LZS Lutówko - Orzeł Dąbrowa 0:2 (0:1)

Gospodarze przystąpili do tego meczu wzmocnieni braćmi Prasałami i z nowym trenerem Pawłem Dankowskim. Od początku toczyli równorzędny bój z wyżej notowanym przeciwnikiem. Niestety, w 15. minucie stracili głupią bramkę, która nieco podcięła im skrzydła. Orzeł z każdą minutą rozwijał skrzydła. W zespole gospodarzy zabrakło armat z przodu. Do bloku defensywnego nie można mieć zastrzeżeń. Po przerwie bramkę ustalającą wynik spotaknia strzelił Paweł Orłowski. W czasie meczu była też miła uroczystość. Koledzy z zespoiłu pamiętali o 50. urodzinach Janusza Mrugalskiego. 42 lata z tego półwiecza Janusz spędził na boisku piłkarskim. Sto lat Janusz!

Sosenka Sośno - Fireman Zabartowo/Pęperzyn 1:2 (0:0)

Bramki dla Firemana Patryk Kobylski 2, dla Sosenki Daniel Engelbrecht.

Fuks II Wielowicz - Victoria Orzełek 0:5 (0:2

Bramki dla Victorii: Jakub Martin 2, Przemysław Czapiewski, Krzysztof Myszkowski i Damian Czapiewski.