stat4u
Dalkowo

Scenic na drzewie

Robert Lida, 22 listopad 2018, 10:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 241 w Dalkowie. Reunalt scenic uderzył w drzewo. Jego 16-letnią pasażerkę z urazem wielonarządowym przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy.
Scenic na drzewie

Scenic bokiem uderzył w drzewo

Scenic na drzewie

Aby ewakuować ranną, strażacy wycięli bok samochodu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kilka minut przed 14.00. Renault na sępoleńskich tablicach rejestracyjnych jechał w kierunku Sępólna. Nagle zjechał na pobocze, do rowu i prawym bokiem uderzył w drzewo.
Pierwsi na miejscu zdarzenia byli  ochotnicy z Zakrzewka, którzy wracali ze strażackiego kursu. To oni udzielili pomocy 26-letniemu kierowcy.
– Za tydzień mamy ćwiczyć ewakuację rannego uwięzionego w pojeździe –  mówił jeden z druhów. Ćwiczenie zostało już zaliczone i to w realnych warunkach.
– Kiedy nasi ratownicy przybyli na miejsce, kierowca był już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Młoda pasażerka była zakleszczona w pojeździe. Aby uzyskać do niej dostęp, musieliśmy wyciąć praktycznie cały bok samochodu. W działaniach brały udział cztery zastępy strażaków z Sępólna i Więcborka. Utrudnienia w ruchu na drodze trwały do godziny 18.30 – mówi st. kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...