„Secundum Cor Tuum” – „Według Serca Twego”

Piotr Pankanin, 10 kwiecień 2018, 01:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W samo południe Niedzieli Miłosierdzi Bożego podwięcborska parafia Sypniewo przeżywała niebywałe uroczystości. W miejscowej świątyni pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej po 25 latach od odprawienia pierwszej mszy świętej, ks. Waldemar Stanisław Sommertag stanął przed ołtarzem jako arcybiskup namaszczony przez papieża Franciszka.
„Secundum Cor Tuum” – „Według Serca Twego”

Fot. Piotr Pankanin

– Chciałbym, abyście wiedzieli, że moim najgłębszym pragnieniem jest to by, w centrum tego spotkania był wyłącznie Chrystus. Staję przed wami jako biskup - z ludu wzięty i dla ludu ustanowiony - wyświęcony przez papieża Franciszka i powołany do tego, by przewodzić w Kościele partykularnym. Nie jest to łatwy obowiązek. Ojciec Święty powołał mnie również, bym jako arcybiskup tytularny Maastricht był przedstawicielem papieża i Stolicy Apostolskiej w Nikaragui, gdzie miałem już okazję pracować jako radca Nuncjatury Apostolskiej – powiedział do rzeszy wiernych abp Sommertag.

Wprowadzenie do świątyni poprzedziła procesja wiodąca główną ulicą odświętnej wsi z plebanii do wystrojonego kościoła. W ławach zasiadły delegacje władz samorządowych gminy Więcbork, powiatu sępoleńskiego, duchowieństwo okolicznych parafii, rodzina z ojcem Augustynem, przedstawiciele szkół, do których uczęszczał arcybiskup, koleżanki i koledzy z ław szkolnych.

Dzień wcześniej sypniewski arcybiskup sprawował uroczystą mszą św. dziękczynną za święcenia biskupie w katedrze pelplińskiej. W koncelebrze uczestniczyli m.in. bp Ryszard Kasyna oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

„Secundum Cor Tuum” – „Według Serca Twego” - oto motto wybrane przez apba Waldemara Stanisława Sommertaga na trudną drogę apostolskiej nuncjatury z dala od rodzinnego domu, najbliższych, umiłowanej Ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ