Składka za ubezpieczenie domu w kilka minut

Piotr Pankanin, 19 styczeń 2018, 11:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ubezpieczenie domu, choć nie jest polisą obowiązkową, to bardzo praktyczne wsparcie i chyba jedyna realna pomoc w razie zniszczenia lub utraty mieszkania. W dodatku nie trzeba przeznaczać na składkę wielkich nakładów finansowych. Już za ok. 300 zł rocznie można mieć wartością ochronę posiadanego majątku.
Składka za ubezpieczenie domu w kilka minut

Wystarczy wyobrazić sobie pożar w domu lub mieszkaniu kupionym na kredyt. Nieruchomość jest całkowicie zniszczona, a jej właściciel pozostaje bez dachu nad głową i z kredytem do spłacenia. Nawet nie ma szans na to, by kupić sobie nowe mieszkanie, bo niespłacone zobowiązanie blokuje zdolność kredytową.

Składka za ubezpieczenie
Dla wielu ubezpieczonych istotne znaczenie ma składka za polisę. Niektórzy właściciele rezygnują wręcz z ubezpieczenia ze względu na koszty. Pytanie jednak czy warto taką właśnie decyzję podejmować?

Ubezpieczenie domu to zaledwie kilkaset złotych w skali całego roku. To często ok. 20 złotych miesięcznie. Nowy dom to od 150 000 złotych aż do kilkuset tysięcy. Czy warto oszczędzać tak nieproporcjonalnie małe kwoty i potem pozostać z niczym? Zdecydowanie nie.

Oczywiście, jeżeli dla kogoś bardzo duże znaczenie ma składka ubezpieczeniowa, można wybrać samą podstawę. Ale polisa ze zbyt wąskim zakresem ochrony, choć bardzo tania, staje się zbędnym wydatkiem. Dobrym rozwiązaniem przy poszukiwaniu taniej polisy będzie przegląd ubezpieczenia nieruchomości ranking na www.ubezpieczeniamieszkania.pl

Składka na pokrycie szkody
Ubezpieczenie domu to polisa, która działa niejako na kilku różnorodnych płaszczyznach, ale wszystko zależy oczywiście od tego, jaki jej zakres został wybrany i jak szeroką ochronę wykupił ubezpieczony. Zasadniczo, jest to polisa, która zabezpiecza finansowo w razie zniszczenia domu lub jego wyposażenia.

Jeżeli szkoda jest jedynie częściowa, czyli w domu można mieszkać, można w nim przebywać, ale wymaga on naprawy, wówczas wyliczana lub szacowana jest wartość tej szkody częściowej i taka wartość jest wypłacana ubezpieczonemu z ubezpieczenia. Za te pieniądze można wykonać niezbędne remonty i naprawy. To bardzo dobre i korzystne rozwiązanie.

W przypadku szkody całkowitej, ubezpieczenie jest jeszcze bardziej przydatne. Przy założeniu, że dom całkowicie spłonie i ubezpieczony nie ma już dachu nad głową, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci całkowitą sumę ubezpieczenia, na jaką zawarta była umowa polisy. Jeżeli więc dom był warto 300 000 zł i taka też była suma ubezpieczenia, to takie pieniądze poszkodowany otrzyma na swoje konto. Może z nich spłacić kredyt, który mu pozostał do spłacenia za spalony dom i wtedy postara się o kolejny i znów kupi dla siebie nowe mieszkanie. Może też pozostać przy posiadanym kredycie, nadal go spłacać, a za otrzymane z polisy pieniądze kupić sobie nowy dom. Chyba że pozostaly kredyt, w przypadku cesji, będzie spłacany przez ubezpieczyciela.

Warto jednak wiedzieć, że wybierając ubezpieczenie domu w www.ubezpieczeniemieszkania.pl zawsze trzeba zweryfikować uzyskane podpowiedzi i uzyskane informacje z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Tylko tak można kupić rzeczywiście dobrą i opłacalną polisę, która przyniesie w trudnej sytuacji pomoc i wsparcie.