Kamień

Ślubowanie pierwszoklasistów

Robert Lida, 09 listopad 2017, 10:31
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek pierwszaki ze Szkoły Podstawowej im. 1. Armii Wojska Polskiego w Kamieniu złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Od tej pory są pełnoprawnymi uczniami szkoły.
Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu razem z rodzicami

Ślubowanie pierwszoklasistów

Pierwszoklasiści obiecywali, że będą czytać książki

To już szkolna tradycja. Uczniowie klas pierwszych w odświętnych strojach, w obecności swoich koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców w symboliczny sposób zostali przyjęci do szkolnej społeczności. Rodzice byli bardziej zestresowani od swoich pociech. Pierwszoklasiści przyrzekali na sztandar szkoły przede wszystkim pilnie się uczyć i godnie reprezentować swoją szkołę. Później dyrektor Sławomir Borlik pasował każdego na ucznia, używając do tego ogromnego ołówka. Potwierdzeniem tego aktu był pamiątkowy dyplom oraz pierwsza w życiu legitymacja szkolna. Zanim jednak odbyła się ta uroczystość, pierwszaki zaprezentowały to, czego nauczyły się przez ostatnie dwa miesiące: pierwsze wierszyki i piosenki. Na scenie w jesiennym repertuarze pojawili się też ich następcy, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych. Z kolei starsi koledzy, z klas drugich, przygotowali dla nich małe upominki.
Pierwszoklasiści zostali także pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Dlatego złożyli również ślubowanie na otwartą książkę.
W Szkole Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu w bieżącym roku szkolnym utworzono jedną klasę pierwszą składającą się z 22 uczniów. Jej wychowawcą jest Hanna Chyrek. W piątek ślubowanie złożyło także 7 pierwszaków ze szkoły filialnej w Płociczu. Przed nimi osiem lat nauki w zreformowanej szkole.

Klasa pierwsza szkoły filialnej w Płociczu z rodzicami