Orzełek

Śmiertelne żniwo

Robert Lida, 23 październik 2017, 14:12
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W odstępie kilku dni na drogach powiatu sępoleńskiego zginął drugi kierowca. W środę do tragedii doszło na krajówce w Orzełku.
Śmiertelne żniwo

Vw golf po uderzeniu w ciężarówkę zatrzymał się na barierze energochłonnej

Śmiertelne żniwo

Ciężarowy mercedes wpadł do rowu i przewrócił się do góry nogami

Do wypadku doszło o godzinie 17.25 na prostym odcinku drogi. VW golf, którym podróżowało małżeństwo z Gdyni, zderzył się czołowo z ciężarowym mercedesem. Rozbity golf zatrzymał się na metalowej barierze ochronnej, natomiast ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła do góry kołami.
– Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków z Sępólna i Kamienia oraz trzy karetki pogotowia. Niestety, 64-letni kierowca golfa już nie żył. Natomiast 60-letnia pasażerka tego samochodu oraz kierowca ciężarówki zostali przewiezieni do szpitala – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Przyczyny oraz okoliczności wypadku badała na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. W związku ze zdarzeniem na cztery godziny zamknięto drogę krajową w Orzełku. Samochody kierowano na objazdy. Drogę zamknięto także następnego dnia, kiedy z rowu wyciągano przewróconą ciężarówkę. Samochód należący do firmy przewozowej z Redy wiózł ładunek węgla.