stat4u
Mała Cerkwica

Sołecki piknik

Robert Lida, 12 sierpień 2021, 11:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę na placu przy remizo-świetlicy w Małej Cerkwicy zorganizowano piknik rodzinny dla mieszkańców sołectwa. Organizatorem była rada sołecka oraz koło gospodyń wiejskich.
Sołecki piknik

Kto niżej, ten wygrywa

Sołecki piknik

W Małej Cerkwicy każdy chce być strażakiem

Czas na tego typu imprezy może nie jest najlepszy. W sobotę na polach w okolicy Cerkwicy trwały intensywne prace żniwne i wielu mieszkańców po prostu nie miało czasu na zabawę. Organizatorzy boją się jednak kolejnego lockdownu i zanim to nastąpi, chcieliby jeszcze coś dla swoich mieszkańców zrobić, zwłaszcza dla tych najmłodszych. 
Właśnie dla nich przygotowano najwięcej atrakcji. Były to gry i zabawy sprawnościowe oraz edukacyjne z nagrodami dla wszystkich uczestników. Animatorzy, którzy je prowadzili, na kilka godzin oderwali dzieci od smartfonów, udowadniając, że inaczej też można się bawić. W trakcie pikniku doszło do nieoczekiwanego zdarzenia. Kiedy miejscowi strażacy prowadzili pokaz swoich umiejętności, nagle zostali wezwani do prawdziwej akcji. Wszyscy myśleli, że to taki scenariusz, element pokazu. Tymczasem był to prawdziwy pożar trawy na poboczu drogi w Obkasie, który mógł się przenieść na pobliskie pole oraz las. Druhowie z Małej Cerkwicy byli na miejscu jako pierwsi, ugasili pożar i wrócili zabawiać najmłodszych. Od tej pory każdy chłopiec w Małej Cerkwicy chce być strażakiem. 
Również dla najmłodszych panie z KGW przygotowały wystawę sprzętów używanych kilkadziesiąt lat temu w naszych domach, nie tylko na wsi. Była więc drewniana koponka wydłubana z jednego pnia drzewa, ręczne młynki do kawy i pieprzu, kanki do mleka, żeliwne garnki trwalsze od najtrwalszego zeptera, ręcznie wykonane serwety itp. Zabytkowy, stacjonarny telefon służył do przyjmowania zamówień na różne frykasy, które panie przygotowały dla wszystkich uczestników pikniku. Sam fakt, że mieszkańcy mogli, nie spiesząc się, razem usiąść przy kawie, porozmawiać, poplotkować to w obecnych, zwariowanych czasach ogromna wartość.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...