Powiat

Stalowy Anioł dla pani Hanny

Robert Środecki, 03 grudzień 2020, 09:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał „Stalowe Anioły”, doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Jedną z laureatek jest Hanna Kothals-Jacuńska z Więcborka, stojąca na czele Stowarzyszenia „Silni duchem”. Organizacja zajmuje się pomocą chorym na SM.
Stalowy Anioł dla pani Hanny

Hanna Korthals-Jacuńska została wyróżniona „Stalowym Aniołem”

Co roku Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznaje nagrody osobom szczególnie zaangażowanym w działalność społeczną. To forma promocji najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw w tej dziedzinie. W tym roku „Stalowy Anioł” został przyznany kilkunastu osobom i kilku instytucjom. Na liście laureatów znalazła się Hanna Korthals-Jacuńska, prezes Krajeńskiego Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane „Silni Duchem” z siedzibą w Więcborku. 
– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. Ta nagroda oznacza, że jesteśmy widoczni. Może dzięki niej dotrzemy do większej liczby chorych, potrzebujących pomocy. Jako stowarzyszenie prowadzimy wiele różnorodnych działań, realizujemy wiele programów, zajmujemy się rehabilitacją, która jest szczególnie ważna. To jest praca wielu osób. Ja to po prostu spinam – mówi skromnie wyróżniona. 
Już w ubiegłym roku praca społeczna pani Hanny została dostrzeżona. Szefowa stowarzyszenia „Silni Duchem” została laureatem nagrody Krajeńskiego Anioła, którą przyznaje Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Nagroda została wręczona przez starostę na uroczystej sesji rady powiatu. 
Pani Hannie serdecznie gratulujemy. Niestety, z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej gala wręczenia nagród nie odbędzie się w planowanym terminie.