Lutówko

Sto drzew na stulecie niepodległości

Robert Środecki, 24 maj 2018, 14:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły piątek na terenie nadleśnictwa Lutówko samorządowcy, strażacy, policjanci, nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół chwycili za szpadle i posadzili 100 Dębów Niepodległości. Uroczyste sadzenie drzew miało związek z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Sto drzew na stulecie niepodległości

Krótki instruktaż, jak sadzić las, dla burmistrza i starosty

Sto drzew na stulecie niepodległości

W akcji sadzenia drzew wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP

Po zbiórce przy tymczasowej siedzibie nadleśnictwa zaproszeni goście udali się do lasu w pobliże grzybka. Po oficjalnym przywitaniu i instruktażu stanowiskowym wszyscy zebrani chwycili za szpadle i przystąpili do sadzenia dębów niepodległości. Najpierw jednak ks. proboszcz Marian Kotewicz poświęcił miejsce, w którym wyrośnie nowy las. To jemu, burmistrzom i staroście przypadł w udziale zaszczyt zasadzenie pierwszego dębu. Uroczyste sadzenie drzew było elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.  
 W 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Lutówko zostanie posadzony młody las na powierzchni około 82 hektarów, co daje 136 pełnowymiarowych boisk do gry w piłkę nożną. Nadleśnictwo korzysta głównie z sadzonek wyhodowanych we własnej szkółce leśnej w Doręgowicach. Tegorocznej wiosny swój „nowy dom” w lasach nadleśnictwa znajdzie około 529 tys. sztuk sadzonek, w tym 259 tys. szt. sosny, 89 tys. dębu, 119 tys. buka, 16 tys. graba, 4 tys. olchy, 13 tys. lipy, 4 tys. świerka oraz 25 tys. pozostałych gatunków.