stat4u
Powiat

Święto sołtysa

Robert Środecki, 14 marzec 2019, 11:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek wszyscy sołtysi obchodzili swoje święto. Na terenie gmin tworzących powiat z osobami stojącymi na czele sołectw spotkali się przedstawiciele władz samorządowych, aby podziękować im za ciężką i niewdzięczną pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Święto sołtysa

Sołtysi z gminy Sępólno

Święto sołtysa

Burmistrz podziąkował Stanisławowi Tomaszewskiemu za wieloletnią pracę

Tegoroczne Świeto Sołtysa było szczególne ponieważ odbywało się w czasie zebrań sołeckich. Wówczas wyborów mieszkańcy udzialają kredytu zaufania urzędujacym sołtysom lub wybierają ich następców. Podczas spotkania w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie burmistrz Waldemar Stupałkowski podziękował sołtysom za ich pracę na rzecz sołectwa i mieszkańców. – Jesteśmy wdzieczni za poświęcony czas, zaangażowanie i pasję, jaką wkładacie w wypełnianie swoich obowiązków. Sołtys jest niezwykle istotnym ogniwem będąc pośrednikiem pomiędzy społecznością wiejską a władzami gminy, nierzadko wspierajacym władze samorządowe w ich działaniach – mówił burmistrz, który wręczył wszystkim zebranym listy gratulacyjne. Poniedziałkowe spotkanie było znakomitą okazją do podziekowania ustępujacym sołtysom: Piotrowi Wiese z Radońska i Stanisławowi Tomaszewskiemu ze Zboża, który na czele sołectwa stał 19 lat. To nie koniec zmian personalnych w sołectwach gminy Sępólno. Do tematu wrócimy po zakończeniu zebrań wiejskich.
W poniedziałek z sołtysami z terenu gminy Więcbork spotkał się burmistrz Waldemar Kuszewski. Była to okazja do podziękowań i luźnych dyskusji na temat problemów wsi. Te są od lat niezmienne. Mieszkańcom terenów wiejkich najbardziej zależy na poprawie stanu dróg, zwłaszcza tych znajdujących się na wybudowaniu. Tej sprawy nie da się załatwić w ciągu kilku lat. To długotrwały proces wymagajacyc olbrzymich nakładów finansowych.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...