stat4u
Więcbork

Sylwester co dwa lata

Robert Lida, 21 marzec 2019, 10:08
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek obradowało walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze MGLKS Grom Więcbork. Prezesem został ponownie Sylwester Trzósło. Zgodnie ze statutem klubu kadencja prezesa i zarządu trwa zaledwie dwa lata. Nie znamy stowarzyszenia, które stosowałoby podobne rozwiązanie, ale taka jest wola członków Gromu i to jest świętość.
Sylwester co dwa lata

Nowy zarząd Gromu w komplecie

Sylwester co dwa lata

Prezes Sylwester Trzósło

W klubie działają cztery sekcje sportowe. Sekcja piłki nożnej prowadzi pięć drużyn, w tym dwie seniorskie i trzy młodzieżowe. Sekcja podnoszenia ciężarów niedawno rozpoczęła pracę praktycznie od zera, czyli od młodego narybku, dlatego zawodnicy startują głównie w zawodach do lat 15 i już odnoszą pierwsze sukcesy. Trzeba też odnotować medal Rafała Guzego na Mistrzostwach Polski do lat 23. Jest to pierwszy od 12 lat medal „gromowca” zdobyty na imprezie tej rangi. Sekcja szachowa prowadzi drużynę, która gra w czwartej lidze. Jak mówi jej kierownik Józef Białkowski, prowadzone są również zajęcia z dziećmi w szkołach, co pozwoli wyłonić przyszłych zawodników klubu. Z kolei sekcja brydżowa prowadzi dwie drużyny, które grają w trzeciej lidze oraz lidze okręgowej.
Głównym „sponsorem” klubu jest budżet gminy. W ubiegłym roku dotacja do jego działalności wynosiła 106.300 zł. Z innych źródeł klub pozyskał dodatkowo 53.959 zł. Są to opłaty za wynajem obiektów, wpłaty od sponsorów, składki itp. Podczas dyskusji nad sprawozdaniami musiało paść pytanie o przyszłość drużyny seniorów, która obecnie gra w lidze okręgowej, ale po rundzie jesiennej znajduje się w strefie spadkowej.
– Od kilku lat opieramy się wyłącznie na swoich wychowankach. Dużych wzmocnień nie będzie, aczkolwiek kilku nowych zawodników dojdzie do składu. Frekwencja na treningach jest dobra. Nie ma co ukrywać, zawodnicy z innych drużyn w lidze okręgowej otrzymują pieniądze za grę. U nas tego nie ma. Będziemy robić wszystko, aby się utrzymać – mówił prezes i jednocześnie trener pierwszej drużyny Sylwester Trzósło.
Uczestnicy zebrania po przyjęciu sprawozdań udzielili zarządowi absolutorium i w jawnych wyborach zdecydowali, że prezesem na kolejną kadencję pozostanie Sylwester Trzósło. W skład zarządu weszli: Anna Łańska, Michał Mrozik, Mariusz Chęś, Grzegorz Ozimkiewicz, Łukasz Mieszczak i Mariusz Garsztka. Natomiast komisję rewizyjną tworzą: Wojciech Janicki, Stefan Poraziński, Robert Szulc.
Po 22 latach współpracy z Gromem pożegnała się jego księgowa Brygida Begiert. Zarząd klubu, w obecności członków obecnych na zebraniu, podziękował jej wiązanką kwiatów i słodkim prezentem. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...