Sośno

Szczepienia za milion złotych

25 listopad 2021, 09:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień przeciwko SARS-CoV-2 opublikował listę gmin, w których od sierpnia do listopada zanotowano najwyższy poziom wzrostu zaszczepienia wśród mieszkańców. W powiecie sępoleńskim najwyższym wskaźnikiem może się pochwalić gmina Sośno, która w nagrodę otrzyma milion złotych.
Szczepienia za milion złotych

W Sośnie odnotowano najwyższy poziom wzrostu szczepień

Warto przypomnieć, że pełnomocnik rządu ds. szczepień ogłosił cykl konkursów adresowanych do samorządów lokalnych. Ich celem było zachęcenie jak największej liczby mieszkańców do zaszczepienia się. Gminy i powiaty, gdzie odnotowywano najwyższe wskaźniki miały otrzymać atrakcyjne nagrody finansowe. Jeden z konkursów pt. ,,Rosnąca odporność” polegał na nagrodzeniu samorządów, w których od sierpnia do listopada zanotowano jak najwyższy poziom wzrostu zaszczepienia wśród mieszkańców. Co ciekawe, gratyfikacje finansowe otrzymają czołowe gminy w każdym powiecie w Polsce. W powiecie sępoleńskim najwyższy wzrost liczby szczepień odnotowano w Sośnie. W nagrodę gmina otrzyma milion złotych. 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Na bieżąco monitorowaliśmy ranking samorządów. Już złożyłem wniosek o płatność. Musimy się poważnie zastanowić na co wydamy te pieniądze – informuje wójt Sośna Leszek Stroiński. 
Nie jest to wcale takie proste i oczywiste, ponieważ w regulaminie konkursu zamieszczono informację, że nagroda finansowa może być przeznaczona na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19. 
Drugi najwyższy wskaźnik liczby zaszczepień w powiecie sępoleńskim odnotowano w Kamieniu. W nagrodę gmina otrzyma 500 tys. zł. Burmistrz Wojciech Głomski nie kryje radości. – Bardzo się ciesze z tej nagrody, ale dla nas najważniejsze jest dofinansowanie w kwocie 7 mln zł, które otrzymaliśmy z Polskiego Ładu na modernizację oczyszczalni ścieków. Nie wiem jeszcze, na co wydamy te środki – mówi burmistrz. 
Pieniądze mają się znaleźć na kontach wyróżnionych samorządów w ciągu 60 dni.