Te firmy mają klucz do sukcesu

Robert Środecki, 19 styczeń 2017, 15:46
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wiemy już, kto w tym roku otrzyma „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” - nagrodę honorową starosty przyznawaną za wybitne osiągnięcia w biznesie. Kapituła składająca się z najważniejszych samorządowców w powiecie postanowiła uhonorować Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bemix z Więcborka oraz Hodowlę Ziemniaka Zamarte. Nagrody powędrują w godne ręce.
Te firmy mają klucz do sukcesu

Główna siedziba firmy Bemix mieści się w Więcborku przy ulicy Złotowskiej

Nagroda ma charakter honorowy i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w biznesie. Jej celem jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu i promowanie lokalnej przedsiębiorczości. Pierwszy raz została wręczona w 2015 roku. Wówczas statuetkę odebrali przedstawiciele więcborskiej firmy Ronet oraz kierownictwo firmy Good Mills, właściciela młyna w Dużej Cerkwicy. W ubiegłym roku kapituła uhonorowała firmę MDD, znanego producenta mebli biurowych. W tym roku nagroda trafi do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Bemix w Więcborku oraz do Hodowli Ziemniaka Zamarte. Decyzję w tej sprawie podjęła kapituła składająca się z włodarzy poszczególnych gmin i powiatu. Obie firmy są doskonale znane w regionie.

Firma Bemix należąca do Benedykta Mieszczaka zajmuje się produkcją elementów złącznych hydrauliki siłowej i przewodów hydraulicznych oraz handlem wężami i szybkozłączkami hydraulicznymi. Historia firmy sięga połowy lat 90. Ważnym wydarzeniem w jej bogatej historii było przeniesienie siedziby firmy z Wituni do Więcborka w miejsce dawnego tartaku. W 2008 roku zakład uruchomił własną galwanizernię. Firma zatrudnia prawie 200 pracowników. Jest sponsorem klubu sportowego, szkół, straży pożarnej. Wspiera liczne inicjatywy lokalne.

Hodowla Ziemniaka Zamarte znana jest w kraju i poza jego granicami z tego, że prowadzi prace hodowlane związane z uzyskiwaniem nowych odmian ziemniaka i jako producent sadzeniaków. Prace hodowlane prowadzone są nieprzerwanie od 70 lat. W tym okresie zakład uzyskał ponad 100 nowych, oryginalnych odmian ziemniaka. Szereg odmian na trwałe zapisało się w historii uprawy ziemniaków w kraju. O wysokiej wartości użytkowej tych odmian mogą świadczyć wyróżnienia uzyskiwane na Targach Rolno-Przemysłowych Polagra. Drugim ważnym obszarem działalności jest hodowla zachowawcza i nasiennictwo własnych odmian. Działalność ogólnorolnicza prowadzona jest na powierzchni 2265 ha gruntów ornych zlokalizowanych w dwóch oddziałach spółki w Zamartem i Starym Oleśnie. Oprócz ziemniaków, uprawiane są zboża i rzepak. Uzupełnieniem działalności rolniczej jest produkcja spirytusu w dwóch gorzelniach rolniczych. W Zamartem prowadzone są też prace badawcze służące hodowli, m.in. wykorzystanie nowoczesnych metod inżynierii genetycznej. W ciągu trzech ostatnich lat firma wprowadziła do uprawy 7 nowych odmian ziemniaka.

Statuetki i nagrody zostaną wręczone prezesom i właścicielom wymienionych firm 24 lutego podczas sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego. Oba podmioty są doskonałą wizytówką oraz reklamą całego regionu. Można powiedzieć, że w trudnych czasach znalazły klucz do sukcesu.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...