stat4u
Sępólno

Tort na koniec kadencji

Robert Środecki, 25 październik 2018, 10:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę, na kilka dni przed wyborami samorządowymi, sępoleńscy radni podsumowali minioną kadencję samorządu. Był to czas, kiedy gmina postawiła na rozwój infrastruktury drogowej. Na ten cel ciągu ostatnich 4 lat wydano ponad 13 mln zł. Tyle samo gmina Kamień wydała na wszystkie inwestycje.
Tort na koniec kadencji

Prezydium Rady Miejskiej z burmistrzem

Tort na koniec kadencji

Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Jagodziński podzielił tort

W ciągu ostatnich kilku lat dochody budżetowe gminy Sępólno wzrosły o kilkanaście milionów złotych. W tym samym czasie zadłużenie gminy zmniejszyło się o kilka milionów. Obecnie wynosi 6,9 mln zł. Wysokie dochody przełożyły się na liczbę zadań inwestycyjnych realizowanych na terenie gminy. Ponadto ponad 25 mln zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Służby burmistrza przygotowały dla radnych obszerną publikację podsumowującą minioną kadencję. W środę na sali sesyjnej radni dziękowali sobie wzajemnie za współpracę. Wiele ciepłych słów usłyszeli dyrektorzy poszczególnych jednostek i urzędnicy. Wręczano kwiaty, wymieniano uśmiechy i pocałunki, a nawet śpiewano piosenki. – Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj spojrzeć wstecz na te cztery lata, które są już za nami. Tradycją jest, że na koniec każdej kadencji sporządzany jest raport z działalności. Chciałbym, żebyśmy wszyscy tę minioną kadencję zapamiętali jako kadencję dobrej współpracy. Chciałem z tego miejsca podziękować, że pomimo różnic zawsze wybieraliśmy to, co powinno być wybrane. Ta kadencja będzie zapamiętana z tego powodu, że główny nacisk był położony na infrastrukturę drogową i gospodarczą – powiedział burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.

Na koniec przewodniczący rady miejskiej Kazimierz Jagodziński, który nie startował w niedzielnych wyborach, podzielił tort i rozdał go zaproszonym gościom.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...