Tuszkowo - Sępólno

Tragiczny koniec starego roku i początek nowego

Robert Lida, 10 styczeń 2019, 10:05
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwa śmiertelne wypadki na drogach powiatu sępoleńskiego. W Sylwestra, w Tuszkowie zginął 76–letni mieszkaniec Osieka k. Koronowa, a 2 stycznia w Sępólnie zginął 53-letni mieszkaniec Piaseczna.
Tragiczny koniec starego roku i początek nowego

2 stycznia na ulicy Chojnickiej w Sępólnie zginął kierowca corsy

Tragiczny koniec starego roku i początek nowego

W Tuszkowie godzinna resustytacja kierowcy golfa nie przyniosła skutku

 31 grudnia o godzinie 10.12 na drodze powiatowej Tuszkowo – Mrocza vw golf, kierowany przez mieszkańca Osieka, zjechał na lewe pobocze drogi. Następnie odbił się od bariery energochłonnej i wjechał do głębokiego rowu.

– Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków z powiatu sępoleńskiego i trzy z powiatu nakielskiego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo prowadzonej przez ratowników godzinnej resustytacji, mężczyzna zmarł – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie.
Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce 2 stycznia o godzinie 7.12 na ulicy Chojnickiej w Sępólnie (na wysokości hurtowni Hydraulik). Doszło tutaj do czołowo-bocznego zderzenia mercedesa z corsą. Znacznie lżejszy opel został odrzucony na pobocze. Aby ewakuować jego kierowcę, strażacy odcięli dach pojazdu. Tutaj, podobnie jak w Tuszkowie, mimo długiej reanimacji, lekarz stwierdził zgon. Ofiarą wypadku okazał się 53-letni Zygmunt S., mieszkaniec Piaseczna. Do szpitala przewieziono na obserwację 78-letnią pasażerkę mercedesa, mieszkankę Łukowa. Na czas prowadzenia czynności przez policyjnych techników urządzono objazd ulicami Kościuszki, Odrodzenia i Sportową. (Li)