stat4u
Runowo

W Runowie już wykopki

Robert Lida, 25 kwiecień 2019, 10:07
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dopiero kwiecień, a w Runowie niedługo ruszą wykopki. Nie chodzi bynajmniej o ziemniaki, ale o budowę kanalizacji w tej wsi czyli inwestycję wartą kilka milionów, której tak naprawdę nie widać.
W Runowie już wykopki

Taki widom w Runowie już niedługo będzie rzadkością

W Runowie już wykopki

Stacja uzdatniania wody w Runowie oczekuje remontu

Zadanie pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej aglomeracji Więcbork” uzyskało dofinansowanie z Unii Europejskiej. Przewiduje ono budowę kanalizacji sanitarnej w części ulicy Wyzwolenia oraz 28 Stycznia w Więcborku, budowę kanalizacji sanitarnej w Runowie oraz modernizację stacji uzdatniania wody w Runowie z budową dwóch zbiorników retencyjnych po 100 metrów sześciennych każdy. Jeśli chodzi o zakres oraz wartość jest to największa, publiczna inwestycja ostatnich lat w gminie Więcbork. Paradoksalnie oczyszczalnia ścieków znajduje się w Runowie, ale ścieki z tej wsi są do niej dowożone.
Lokalne władze z dużą niepewnością czekały na rozstrzygnięcie przetargu. Powszechnie wiadomo co się dzieje na rynku usług budowlanych. Brakuje wykonawców, a jak już się znajdą, to żądają gigantycznych pieniędzy. W Więcborku odetchnęli z ulgą. W marcu rozstrzygnięto przetarg na budowę więcborskiej części kanalizacji. Wygrała go firma Hydrotechnika ze Złotowa z ofertą w wysokości 1.429.084 zł. Nieco później burmistrz ogłosił przetarg na roboty w Runowie. Podzielono go na dwie części. Pierwsza dotyczyła budowy kanalizacji, a druga modernizacji stacji uzdatniania wody. Część pierwszą wygrała firma Hydropex również ze Złotowa z ofertą w kwocie 3.185.700 zł. Natomiast druga część została unieważniona, ponieważ jedyna oferta była droższa od posiadanej przez inwestora puli pieniędzy. Przetarg na tę część zostanie powtórzony. Jeśli chodzi o prace kanalizacyjne, to już dawno nie widzieliśmy przetargu, w którym udałoby się coś zaoszczędzić, a tak się stało w tym przypadku.
W osobnym postępowaniu wyłaniany jest inspektor nadzoru inwestorskiego.
Projekt umów, które zostaną zawarte z wykonawcami, przewiduje zakończenie prac do końca bieżącego roku.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...