Wawrzyniec dla Pana Benka

Robert Środecki, 16 sierpień 2015, 05:22
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek 10 sierpnia w dniu imienin patrona gminy Sępólno odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej. Najważniejszym wydarzeniem obrad było wręczenie statuetki św. Wawrzyńca. W tym roku nagrodę otrzymał Bernard Orłowski.
Wawrzyniec dla Pana Benka

Burmistrz Sępólna wręcza Bernardowi Orłowskiemu statuetkę św. Wawrzyńca. Fot. Robert Środecki

– Po raz 11. spotykamy się w dniu 10 sierpnia, w dniu imienin św. Wawrzyńca na uroczystej sesji, podczas której  wręczana jest najcenniejsza, honorowa nagroda naszego samorządu. Święty Wawrzyniec, jak wszyscy wiemy, jest patronem naszej gminy i jego wizerunek figuruje w herbie, na naszej fladze oraz na okrągłej gminnej pieczęci. Pomysłodawcą ustanowienia tej nagrody jest Edmund Rózga. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym i prawnym oraz innym jednostkom organizacyjnym za podejmowane starania i działania oraz osiągnięcia mające szczególne znaczenie dla rozwoju, promocji i dobra gminy. W tym roku na wniosek grupy 10 radnych i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi konwent postanowił przyznać nagrodę panu Bernardowi Orłowskiemu – powiedział podczas uroczystej sesji burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. „Nagroda została przyznana za aktywną działalność na rzecz rozwoju wsi oraz rolnictwa w gminie Sępólno, a także za kultywowanie tradycji regionalnych i integrowanie lokalnej społeczności” - czytamy w uchwale. Bernard Orłowski urodził się w Klamrach (gmina Chełmno). W 1964 ukończył Technikum Rolnicze w Sypniewie. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej podjął pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Iłowie na stanowisku zootechnika. W ramach Przedsiębiorstwa Kawle pełnił funkcję kierownika i zootechnika w gospodarstwie w Zbożu. Następnie podjął pracę na stanowisku kierownika gminnej służby rolnej w urzędzie w Sępólnie oraz pracował w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Sępólnie. Całe swoje życie zawodowe poświęcił pracy w rolnictwie. Poza pracą zawodową udzielał się w pracach społecznych. Jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez. Był radnym rady miejskiej, a obecnie jest radnym powiatowym. - Spotkał mnie dzisiaj wielki zaszczyt. Chciałbym podziękować osobom, które dostrzegły moje starania na terenach wiejskich. Nie robię tego sam tylko z całym zespołem ludzi. Ponadto chciałbym podziękować kapitule za przyznanie statuetki – powiedział nagrodzony. Do Bernarda Orłowskiego ustawiła się długa kolejka z gratulacjami. Na sali obrad oprócz parlamentarzystów i wicewojewody pojawili się poprzedni laureaci.
Warto przypomnieć, że do tej pory statuetkę otrzymali: 2005 rok - ks. Zenon Skierka, 2006 rok – ks. Marian Kotewicz i Bolesław Krzyżanowski, 2007 rok – MLKS Krajna Sępólno, 2008 rok – chór parafialny Cecylia, 2009 rok – wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, 2010 rok – Bartłomiej Pawełczak, 2011 rok – Stowarzyszenie  Dorośli – Dzieciom, 2012 rok – Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce oraz wszystkie koła gospodyń wiejskich z terenu gminy, 2013 rok – Janina Strep-Szymańska i Jerzy Szymański, Bartłomiej Bonk oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi  Gminy Sępólno, 2014 rok – Danuta Wańke.
Rok bieżący jest ogłoszony przez Senat RP Rokiem Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji senator Jan Rulewski przyjechał do Sępólna z nagrodą dla Henryka Dziarnowskiego, doceniając jego wieloletni staż w radzie miejskiej. Uroczysta sesja była okazją do wręczenia pamiątkowego dyplomu. Wystąpienie byłego radnego przyćmiło pozostałe przemówienia, które zostały wcześniej wygłoszone. Dość niespodziewanie to Henryk Dziarnowski stał się głównym bohaterem uroczystej sesji.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...