stat4u
Więcbork

Więcborczanin zamordowany w Holandii

Robert Środecki, 14 maj 2020, 10:32
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w holenderskiej miejscowości Velp został brutalnie zamordowany 40-letni Marcin R. Mężczyzna pochodzący z Więcborka przebywał tam na emigracji zarobkowej. Czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia prowadzi miejscowa policja.
Więcborczanin zamordowany w Holandii

Do tragedii doszło w tym hotelu w miejscowości Velp

W ubiegłym tygodniu z przykrością informowaliśmy o bestialskim zabójstwie w Dąbrówce w gminie Kamień. Od ciosów zadanych nożem zginął młody mężczyzna. Policja po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymała sprawcę, który przyznał się popełnienia zbrodni. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Velp w Holandii, gdzie od ciosów zadanych nożem zginął 40-letni mieszkaniec Więcborka.
Do zdarzenia doszło w kompleksie hoteli robotniczych dla emigrantów. Miejscowa policja ustaliła, że pomiędzy grupą Polaków tam przebywających doszło do kłótni. Sprzeczka zakończyła się tragicznie. 40-letni Marcin R. został dźgnięty nożem. Ostrze trafiło w serce.
,,Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia znaleźli poważnie rannego 40-latka. Przez dłuższy czas policjanci, jak i ratownicy medyczni prowadzili reanimację Polaka. Niestety, pomimo wysiłków nie udało się przywrócić akcji serca. Ofiara zmarła” - podaje ,,Głos Polski”.
W sobotę kilka godzin po zabójstwie miejscowa policja zatrzymała trzech Polaków podejrzanych o dokonanie zbrodni. Są to osoby w wieku 23, 24 i 51 lat. Trwają czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia. Nie są jeszcze znane motywy zabójstwa. Znajomi Marcina twierdzą, że była to osoba niezwykle serdeczna i bezkonfliktowa. Trudno im uwierzyć w to, co się stało.
W przeszłości emigranci z powiatu sępoleńskiego byli bohaterami wielu tragicznych zdarzeń rozgrywających się zagranicą. Niektórzy odsiadują wyroki długoletniego więzienia za udział w zabójstwie. Inni byli niewinnymi ofiarami rozmaitych zdarzeń kryminalnych. Mieszkaniec Więcborka zalicza się do tej drugiej grupy. Do tematu będziemy wracać.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...