Więcbork

Więcbork też wchodzi do „Mieszkania+”

Robert Lida, 04 styczeń 2018, 14:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Gmina Więcbork również przystępuje do rządowego programu „Mieszkanie+”, który przewiduje budowę mieszkań pod wynajem z opcją wykupu. Wkład gminy stanowić mają grunty pod budowę.
Więcbork też wchodzi  do „Mieszkania+”

Burmistrz Kuszewski po podpisaniu listu intencyjnego w towarzystwie ministrów: E. Rafalskiej i A. Adamczyka

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o planach gminy Sępólno związanych z programem „Mieszkanie+”. Gmina Więcbork jest już krok dalej. W ubiegłym tygodniu burmistrz Waldemar Kuszewski podpisał list intencyjny w tej sprawie. Akt ten miał miejsce w Warszawie na stadionie PGE Narodowy.
Program jest skierowany do osób średniozamożnych, które zarabiają zbyt mało, aby kupić mieszkanie na wolnym rynku, a jednocześnie zbyt dużo, aby ubiegać się o mieszkanie komunalne. Mieszkania budowane w ramach programu mają być przeznaczone pod wynajem. Czynsz będzie corocznie określany rozporządzeniem ministra. Najemca będzie mógł wykupić mieszkanie na własność. W takim przypadku czynsz będzie wyższy o 20 procent, a dojście do pełnej własności trwać będzie 25 lub 30 lat. Koszty budowy tych mieszkań ma obniżyć wkład majątkowy gmin w postaci gruntów. Możliwy jest również wkład kapitałowy.
– My proponujemy gminne grunty przy ulicy Wojska Polskiego, po prawej stronie za garażami – mówi wiceburmistrz Jacek Masztakowski.
Budowa mieszkań jest realizowana przez firmy deweloperskie, towarzystwa budownictwa społecznego czy spółki celowe. W Więcborku najprawdopodobniej wybrany zostanie ten ostatni wariant. Burmistrz Więcborka jest zaproszony również na szkolenie w tej sprawie. Po jego odbyciu będziemy mogli podać kolejne szczegóły. (Li)