stat4u
Powiat

Wirus na imprezie

Robert Środecki, 27 sierpień 2020, 13:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Jednym z głównych ognisk koronawirusa w powiecie sępoleńskim była impreza urodzinowa zorganizowana nad jeziorem Mochel w Kamieniu. To tam wirusem zaraził się policjant z komendy powiatowej oraz kilka innych osób. Nasi Czytelnicy są zaniepokojeni, ponieważ codziennie widują uczestników tego spotkania, którzy mieli kontakt z zakażonymi osobami.
Wirus na imprezie

Imprezę urodzinową zorganizowaną nad Mochlem można obejrzeć w Internecie

W Internecie krąży filmik z imprezy urodzinowej zorganizowanej nad Mochlem. Widać tam mnóstwo bawiących się osób. O jakimkolwiek reżimie sanitarnym nie ma mowy, ponieważ tancerze szaleją na parkiecie w zwartych grupach. Nie ma masek. Jest za to mnóstwo uścisków i wymian uprzejmości. Idealne miejsce do rozprzestrzeniania się wirusa. Kompletny brak wyobraźni. Jak się później okazało, rodzinna impreza była największym jak dotąd źródłem zakażenia w powiecie sępoleńskim, które sparaliżowało pracę komendy policji. Nasi Czytelnicy, którzy widzieli film, są zaniepokojeni. 
– Organizowanie tego typu imprezy w czasach pandemii to kompletna głupota. Osoby, które bawią się na tym filmie, są widywane na ulicach i swoich miejscach pracy. Jak to możliwe? Przecież to są potencjalni nosiciele wirusa – mówi nasz Czytelnik. 
Postanowiliśmy zapytać o to wicestarostę Andrzeja Maracha. – Według informacji, jakie posiada sanepid, na tej imprezie bawiło się 28 osób. Wszyscy zostali przebadani. Oczywiście osoby, które miały wynik negatywny, mogą swobodnie poruszać się po mieście. W wyniku tego zdarzenia ponad 100 osób trafiło na kwarantannę – informuje Andrzej Marach. 
Problem w tym, że u urodzinowych gości wirusa wykryto kilka dni później. W tym czasie mogli przenosić zarazki na inne osoby. Nie ma możliwości, aby dotrzeć do wszystkich, którzy mieli kontakt z uczestnikami imprezy. W ostatnich dniach liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie powiatu gwałtownie rośnie. Przestaliśmy uważać i przestrzegać określonych zasad sanitarnych. Efekt jest, jaki jest. 
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...