stat4u
Więcbork

Wotum zaufania dla burmistrza

Robert Środecki, 02 lipiec 2020, 11:14
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę podczas sesji rady miejskiej burmistrz Więcborka przedstawił radnym raport o stanie gminy. To obszerny dokument zawierający mnóstwo danych statystycznych. Po zapoznaniu się z nim radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium. W ich opinii realizacja ubiegłorocznego budżetu gminy przebiegła bez zastrzeżeń.
Wotum zaufania dla burmistrza

Radni jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi

Wotum zaufania dla burmistrza

Burmistrz podziękował za współpracę i wotum zaufania

Burmistrz stanął do raportu
Burmistrz, przedstawiając raport o stanie gminy, skupił się przede wszystkim na sprawach finansowych oraz zrealizowanych inwestycjach. Ubiegłoroczne dochody gminy wykonano w kwocie 67,745 mln zł, wydatki na koniec roku wyniosły 69,402 mln zł, a deficyt 1,656 mln zł. Zadłużenie gminy na koniec 2019 roku wynosiło 15,137 mln zł. Z danych zawartych w raporcie wynika, że w ciągu ostatnich 6 lat dług zmalał o 3,2 mln zł. Na inwestycje więcborski samorząd wydał w ubiegłym roku rekordową kwotę 12,351 mln zł, co stanowi 17,80 % wszystkich wydatków. Najwięcej środków samorząd przeznaczył na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i modernizację dróg. Dane zawarte w raporcie zrobiły duże wrażenie na radnych, którzy jednogłośnie przyjęli pakiet uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu oraz udzielenie burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania. 
– Mieszkańcy naszej gminy mogą się czuć bezpieczni i być dumni, że mieszkają w takiej gminie – słodziła Anna Łańska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku. 
– Dziękuje za wotum zaufania, które świadczy o tym, że podobnie postrzegamy problemy i kierunki rozwoju naszej gminy i wspólnie to realizujemy – powiedział po głosowaniu burmistrz. Przy okazji podziękował wszystkim radnym, urzędnikom, dyrektorom i sołtysom za współpracę. 
 
Wojewoda na sesji
W pierwszej części sesji uczestniczył wojewoda kujawsko – pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który przekazał radnym kilka informacji. – Rząd wykonał ogromną pracę, tworząc Tarczę Antykryzysową. Ta pomoc jest bardzo duża. Przez ostatnie 7 tygodni wsparcie dla przedsiębiorców w ramach tarczy wyniosło w naszym województwie 5 mld zł. W powiecie sępoleńskim 185 firm otrzymało w różnej formie wsparcie wysokości 24 mln zł. Czwarta Tarcza Antykryzysowa dotyczy bezpośrednio samorządów. Do samorządów, które sygnalizowały obniżenie dochodów podatkowych, trafi 6 mld zł – powiedział wojewoda. Obiecywał, że wsparcie otrzyma każda gmina tworząca powiat. Słowa dotrzymał, ponieważ w piątek w Kamieniu miała miejsce uroczystość przekazania burmistrzom i wójtowi symbolicznych czeków. Szerzej piszemy o tym w innym miejscu.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...