stat4u
Sępólno

XV Jarmark Św. Wawrzyńca

Robert Środecki, 08 sierpień 2019, 15:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę na targowisku miejskim w Sępólnie odbył się jubileuszowy XV Jarmark Świętego Wawrzyńca. Impreza inaugurowała tegoroczne Dni Sępólna. Główną gwiazda jarmarku był zespół Balkan Express.
XV Jarmark Św. Wawrzyńca

Karczmarz otrzymał od burmistrza klucze do miasta

XV Jarmark Św. Wawrzyńca

Złoty Hermes

Jarmark Świętego Wawrzyńca na trwałe wpisał się do kalendarza najważniejszych letnich imprez odbywających się w gminie Sępólno. W tym roku to szczególne wydarzenie zorganizowano na targowisku miejskim. Pod dachem ,,karczmy” goście jarmarku mogli podziwiać liczne stoiska rękodzieła twórców i artystów ludowych. Dla głodnych i spragnionych przygotowano stoiska z napojami i potrawami z grilla. Ponadto gościom jarmarku serwowano zupę myśliwską ufundowaną przez Stowarsyzenie LGD ,,Nasza Krajna”.
Tegoroczny Jarmark św. Wawrzyńca zainaugurował widowiskowy korowód, któremu przewodził złoty Hermes, patron kupców. Towarzyszyła mu grupa stańczyków i rodzina szlachecka oraz 15 kobiet, niosących dary symbolizujące każdą z dotychczasowych edycji jarmarku. W pochodzie kroczył także karczmarz wraz z małżonką i karczmarki, którym przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Wszystkich przybyłych przywitał burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski, który na kilkanaście godzin przekazał klucze do miasta karczmarzowi. Muzycznym gościem jarmarku byli: Balkan Express, Kapela Tyrolska i Andrzej Kubacki. Ponadto miejscowej publiczności znakomicie zaprezentowała się sępoleńska orkiestra dęta. W tym roku nie przeprowadzono konkursu kulinarnego, który był stałym elementem imprezy. Jarmark Św. Wawrzyńca był adresowany głównie do osób starszych. Nie było tam zbyt wielu atrakcji dla młodszej publiczności. Impreza miała charakter typowej biesiady. Tegoroczne Dni Sępólna potrwają do niedzieli. Główną atrakcją tygodniowego świętowania będzie sobotni koncert zespołu Golec uOrkiestra.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...