stat4u
Zamarte

Zamarte ma nowego sołtysa

Robert Środecki, 21 marzec 2019, 10:05
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Teresa Reca nie jest już sołtysem Zamartego. W ubiegły wtorek mieszkańcy sołectwa postanowili dokonać zmian personalnych na kluczowym stanowisku. Nowym sołtysem została Agata Cieślak-Wziętek.
Zamarte ma nowego sołtysa

W zebraniu uczestniczyło 76 mieszkańców Zamartego

Zamarte ma nowego sołtysa

Burmistrz Kamienia składa gratulacje nowej pani sołtys

W ubiegły poniedziałek w gminie Kamień rozpoczął się cykl zebrań sołeckich. Jako pierwsi nowego sołtysa wybrali mieszkańcy Dąbrówki. Został nim Leszek Kot, który wrócił na to stanowisko po kilku latach. W bezpośrednim pojedynku zdecydowanie pokonał Teresę Dysput.
We wtorek zebrania wyborcze odbyły się w Jerzmionkach i Zamartem. Sołtysem Jerzmionek nadal będzie Ewa Połom, która rok temu zastąpiła ustępujacego Piotra Łukarskiego. W Zamartem zacięty bój o fotel sołtysa po raz trzeci stoczyły dwie panie: Teresa Reca i Agata Cieślak-Wziętek.
W jednym z największych sołectw gminy Kamień mieszkają 472 osoby uprawnione do głosowania. Na zebraniu pojawiło się 76. Po policzeniu wszystkich głosów przez komisje skrutacyjną okazało się, że Agata Cieślak-Wzietek uzyskała 40 głosów poparcia, natomiast Teresa Reca 36 głosów. Obie panie w przeszłości walczyły o fotel sołtysa i zawsze zwycięsko z tych pojedynków wychodziła Teresa Reca, która na czele sołectwa stała 12 lat. Mieszkańcy wybrali również radę sołecką. W jej skład weszli: Maria Stacherska, Piotr Nowak, Bronisława Voelzke, Aneta Fiołek i Roman Synak.
Zebrani nie mieli zbyt wielu uwag i zastzreżeń do pracy burmistrza. Podczas dyskusji poruszyli jedynie temat ścieżki rowerowej mającej skomunikowac Zamarte z okolicznymi miejscowościami. Zwrócili również uwagę na konieczność budowy przejscia dla pieszych w okolicach sklepu. To miejsce szczególnie niebezpieczne. Przez centrum wsi przejeżdża kilka tysięcy samochodów dziennie. Wielu kierowców jedzie zbyt szybko, nie stosując się do obowiązujących przepisów. W przeszłości budowy przejścia dla pieszych przez drogę krajową domagali się mieszkańcy Obkasu, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych nie była zainteresowana inwestycją. Drogowcy w zawiłej odpowiedzi do władz miasta oznajmili, że wymalowanie pasów może przynieść skutek odwrotny od zakładanego.
W Zamartem po 12 latach panowania Teresy Recy nastąpiła zmiana pokoleniowa. Agata Cieślak-Wziętek jest reprezentantką znacznie młodszych mieszkańców sołectwa. Czy świeże spojrzenie na problemy niepoparte żadnym doświadczeniem wystarczy? Czas pokaże.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...