stat4u
Dąbrówka (gmina Kamień)

Zanim zginął, został pobity

Robert Lida, 14 maj 2020, 10:54
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Prokuratura Rejonowa w Tucholi przedstawiła zarzuty czterem osobom, które brały udział w pobiciu Artura Ch. z Dąbrówki, na kilka dni przed jego zamordowaniem. – To nie są osoby z terenu powiatu sępoleńskiego, tucholskiego czy chojnickiego – mówi z urzędową tajemniczością prokurator rejonowy w Tucholi Marcin Przytarski.
Zanim zginął, został pobity

Przed tą posesją znaleziono zwłoki Artura Ch.

Zanim zginął, został pobity

Fot. z profilu Artura Ch. na Facebooku

Dzisiaj wracamy do tragedii z Dąbrówki, która rozegrała się 1 maja na ulicy Przymuszewskiej, gdzie przed własnym domem znaleziono zwłoki 32-letniego Artura Ch. Na jego ciele ujawniono liczne rany kłuto-cięte. Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano następnego dnia kilkaset metrów dalej. Okazał się nim Krzysztof S. Obaj dobrze się znali. Dalej sprawy potoczyły się bardzo szybko. Krzysztof S. usłyszał zarzut zabójstwa z rozbojem oraz zarzut nakłaniania dwóch innych, ustalonych osób do zabójstwa dwóch osób. W ubiegły poniedziałek Sąd Rejonowy w Tucholi zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.
Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, przy okazji tej sprawy zatrzymano również inne osoby, które miały związek z wcześniejszym pobiciem Artura Ch. Do tego zdarzenia miało dojść kilka dni przed zabójstwem. Pobicie zostało zgłoszone sępoleńskiej policji. Okazało się, że brały w nim udział również dwie kobiety. Pawłowi C. prokurator przedstawił zarzut pobicia i usiłowania rozboju, Jakubowi F. - pomocnictwa do pobicia. Pierwszy z nich częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, natomiast drugi nie przyznał się. W stosunku do obu napastników sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zarzuty pomocnictwa do rozboju usłyszały Joanna G. i Wioletta S. Obie przyznały się do postawionego im zarzutu. Wobec żeńskiej części tego gangu sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
– Są to osoby w wieku 30, 30-kilku lat i nie pochodzą z naszego regionu. Nie należy ich łączyć z zabójstwem – mówi prokurator Przytarski.
Ciekawe, czy gdyby nie doszło do zabójstwa, to udałoby się tak szybko ustalić sprawców pobicia? Czy ten fakt to przyspieszył? A może Artur Ch. zginął dlatego, że zgłosił sprawę na policję? Pytania w tej sprawie można by mnożyć w nieskończoność. Śledczy ciągle nie chcą się wypowiadać na temat motywu zbrodni w Dąbrówce.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...