stat4u
Więcbork

Zaśpiewali po angielsku

Robert Środecki, 07 kwiecień 2011, 23:24
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dwudziestu młodych wokalistów wystąpiło w XIV Konkursie Piosenki Angielskiej. Impreza odbyła się w miniony piątek w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Widowni zaprezentowała się młodzież z Nakła, Chojnic, Sępólna, Więcborka i Inowrocławia. Uczestnicy konkursu z trudnym repertuarem poradzili sobie znakomicie.

 Konkurs Piosenki Angielskiej na trwałe wpisał się w krajobraz wydarzeń kulturalnych wykraczających poza powiat sępoleński. Każdego roku do Więcborka przyjeżdżają młodzi wokaliści i wokalistki z kilku gmin i województw. Nie inaczej było i tym razem. Widownia mogła wysłuchać kilkunastu solistów, którzy zaprezentowali zróżnicowany repertuar. Wśród zaśpiewanych piosenek były nieśmiertelne przeboje Abby i Beatelsów. Nie zabrakło również utworów, które powstały w ostatnich latach i znacznie odbiegają stylistyką od zespołu ze Szwecji i czwórki z Liverpoolu. Jurorzy przez kilkanaście minut zastanawiali się komu przyznać laur zwycięstwa. Wyróżnienie za oryginalną interpretację odebrała Paulina Ratajczak za piosenkę ,,Hallelujah”. Nagrodę publiczności otrzymał Mikołaj Mucha za utwór ,,Use somebody”. III miejsce w tegorocznym konkursie zdobył Patryk Wrycze za piosenkę ,,My way”, II nagroda przypadła w udziale Monice Gierszewskiej za ,,Ain’t no sunshine”. Nagrodę Grand Prix wyśpiewała Agnieszka Ryduchowska. Jurorom podobała się jej interpretacja utworu ,,Sway”. Nagrodę główną przyznaną zwyciężczyni ufundował lokalny przedsiębiorca Roman Wegner.

Organizacja kolejnej edycji imprezy była możliwa dzięki zaangażowaniu pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz dyrekcji i pracowników, głównie nauczycieli języka angielskiego, Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku. Sali kinowej nikt nie opuszczał z pustymi rękoma. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominki. Większość deklarowała swój powrót na konkurs w przyszłym roku.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...