stat4u

Żeglarze na fali

Robert Środecki, 01 lipiec 2011, 15:52
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W miniony weekend zawodnicy sekcji żeglarskiej MLKS ,,Krajna” Sępólno udanie reprezentowali barwy klubu na regatach. Młodzi optymiści rywalizowali na wodach jeziora Ostrowite o puchar burmistrza Czerska. W Pucku spotkali się czołowi zawodnicy rywalizujący w klasie laser. Był to pierwszy poważny sprawdzian żeglarzy Krajny.Sępoleńscy ,,optymiści” po raz kolejny udowodnili, że mogą udanie rywalizować z każdym. Nawet ze starszymi i bardziej utytułowanymi żeglarzami z większych klubów.
Żeglarze na fali

Miłosz Kobusiński zadebiutował w klasie ,,Laser”

Żeglarze na fali

W Czersku przez dwa dni odbywały się integracyjne Regaty o Puchar Burmistrza. W klasie regatowej Kacper Łukaszewicz zajął drugie miejsce.
W klasie UKS Dawid Szczepanowski również stanął na drugim stopniu podium. Hubert Chylewski, który dopiero w ubiegłym roku rozpoczął swoją przygodę z pływaniem, zajął wysokie 9 miejsce. Ewa Różniatowska zameldowała się na linii mety na 14 pozycji. W klasyfikacji zespołowej na osiem startujących drużyn żeglarze Krajny uplasowali się na czwartym miejscu. Impreza, która w miniony weekend odbyła się w Czersku, jest modelowym przykładem na to, jak należy organizować regaty. Dwudniowym zmaganiom towarzyszyły wyścigi VIP-ów i trenerów, konkurs piosenki żeglarskiej i turystycznej oraz koncerty zespołów szantowych.

W tym samym czasie starsi zawodnicy Krajny, startujący w klasie Laser 4,7, brali udział w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego na wodach Zatoki Puckiej. Był to ich pierwszy występ w zawodach tak wysokiej rangi. W regatach wzięła udział krajowa czołówka z wielu klubów. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i ogromnej konkurencji (około 200 jachtów), występ zawodników
z Sępólna należy uznać za udany.
W swoim debiucie Miłosz Kobusiński zajął 35 miejsce, a Dominik Łukaszewicz na linii mety zameldował się na 46 pozycji. Widać już pierwsze efekty pracy z Karolem Porożyńskim i Kacprem Ziemińskim, którzy nie szczędzili czasu na udzielenie porad młodszym kolegom. W międzyczasie najmłodsi adepci żeglarstwa zrzeszeni w klubie uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych na obiektach Krajny. Wyjazdy na regaty oraz gros zajęć treningowych odbywających się w klubie są możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców i członków sekcji żeglarskiej.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
Ring tonący w kolorowych światłach, sędziowie w białych koszulach i...
Marcin Plener, oszczepnik Krajny Sępólno, do swojej bogatej...
Udanym występem reprezentantów powiatu sępoleńskiego zakończył się...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...
Przez cały weekend na więcborskiej Plebance ryczały motocykle...