stat4u
Powiat

Złoty klucz dla Gabi-Bis

Robert Środecki, 21 luty 2019, 13:42
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Spółka Gabi-Bis zajmująca się produkcją mebli tapicerowanych otrzyma w tym roku „Złoty klucz przedsiębiorczości”, nagrodę starosty przyznawaną w dziedzinie biznesu. To zaszczytne wyróżnienie właściciel firmy Jacek Jerczyński odbierze na uroczystej sesji rady powiatu, która odbędzie się w najbliższy piątek.
Złoty klucz dla Gabi-Bis

Siedziba firmy w Runowo Młyn

Złoty klucz dla Gabi-Bis

Zakład produkuje meble tapicerowane

Wniosek o przyznanie nagrody firmie Gabi-Bis złożył burmistrz Więcborka.
„Gabi-Bis jest prężnie i dynamicznie rozwijającą się firmą. Jej historia sięga 1991 roku, kiedy powstała pierwsza fabryka mebli tapicerowanych w Piaskach. W 2000 roku Gabi-Bis rozpoczęła produkcję w miejsce Chojnickich Fabryki Mebli w Więcborku. W 2006 roku zostaje otwarta hala produkcyjna w nowej lokalizacji w Runowie, gdzie w chwili obecnej zatrudnienie znajduje około 800 osób. W roku 2013 zostaje otwarty magazyn logistyczny wysokiego składowania o powierzchni 20 tys. m2. Po rozbudowie w 2017 roku produkcja mebli odbywa się na 33 tys m2. Głównym źródłem przychodów firmy jest sprzedaż wyprodukowanych mebli tapicerowanych: kanap, narożników, foteli, krzeseł. W ciągłej produkcji znajduje się kilkaset modeli mebli, które przechodzą szczegółowe kontrole jakości i wytrzymałości. Klientem strategicznym Gabi-Bis jest znana szwedzka firma produkująca meble” - czytamy w uzasadnieniu wniosku burmistrza Więcborka. Komisja do oceny formalnej wniosków o przyznanie nagrody nie wniosła żadnych uwag, a kapituła nagrody jednogłośnie w głosowaniu jawnym podjęła decyzję o przyznaniu nagrody firmie Gabi-Bis. „Nagroda ma charakter honorowy i została przyznana za wybitne osiągnięcia na polu działalności gospodarczej w powiecie sępoleńskim. Celem Nagrody jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu sępoleńskiego, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i dokonań innowacyjnych, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. W ocenie Kapituły Konkursu na uznanie zasługuje dynamiczny rozwój Spółki, postępy związane z jej funkcjonowaniem, bazą i produkcją. Kapituła Nagrody doceniła osiągnięcia Spółki w dziedzinie przedsiębiorczości, innowacyjności i zdobywania nowych rynków, a także współpracę z placówkami oświatowymi oraz działalność na rzecz rozwoju i promocji naszego Powiatu” - czytamy w uzasadnieniu decyzji kapituły.
„Złoty klucz przedsiębiorczości” zostanie wręczony właścicielowi firmy Gabi-Bis w piątek 22 lutego podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego. Relacja z tej uroczystości w kolejnym wydaniu. Nagroda jest przyznawana od kilku lat. Do tej pory otrzymała ją firma Ronet z Więcborka, Good Mills Polska – Zakład Produkcyjny Młyn Kamionka, firma MDD z Sępólna, firma Bemix z Więcborka, HZZ Zamarte oraz firma Duko z Sępólna. Laureaci to znane i cenione marki na rynku krajowym i międzynarodowym.  

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...