stat4u
13:36 26-06-2018

Prokuratura Rejonowa w Tucholi zakończyła śledztwo w sprawie Piotra R., wiceprezesa MLKS Krajna Sępólno i trenera sekcji tenisa stołowego w tym klubie.

Komentarze do artykułu "Akt oskarżenia w sądzie".

Jo To
19:44 12-07-2018

"Co się jednak takiego stało, że pokrzywdzona dopiero po kilku latach przypomniała sobie o niegodziwościach, które miały ją rzekomo spotkać?"

Metoo się stało - akcja, która pomaga ofiarom molestowania i gwałtów zmierzyć się ze swoją traumą i zdobyć na odwagę zgłoszenia niewybaczalnych czynów tam gdzie trzeba. Przypuszczam, że stało się jeszcze kilka innych rzeczy - ofiara podrosła, być może wreszcie odważyła się o tym komuś powiedzieć, albo dopiero teraz dostała wsparcie, może uświadomiła sobie, że nie była jedyną ofiarą.
Tysiące dziewcząt i kobiet było w podobnej sytuacji, wiele z nich niczego nie zrobiło, niektóre dopiero po latach - kiedy same mają córki uświadamiają sobie jak źle zrobiły wstydząc się, milcząc i obarczając się winą za to, co się stało.
To tak w skrócie.
Zanim dziennikarzyna popełni następny ohydny tekst może sobie doczyta na temat tego jakie są w ogóle wyroki za takie czyny, jak przebiega proces zgłaszania przestępstwa, o wtórnej wiktymizacji ofiar (to jest właśnie to, co sam swoim tekstem usiłuje robić) np. tutaj: http://www.niebieskalinia.pl/pismo/wydania/dostepne-artykuly/5093-wtorna-wiktymizacja
Przede wszystkim niech sobie uświadomi, że pokrzywdzona była dzieckiem kiedy to się stało, a potem niech napisze oficjalne przeprosiny, przeprosi ofiarę i nie obnosi sie ze swoją głupotą w lokalnym piśmie.
Kto to w ogóle puścił do publikacji?!

Odpowiedz