stat4u

RSS Kategoria: Baśka

IV Turniej Krajeńskiej Ligi Baśki
W Sypniewie rozegrano przedostatni turniej Krajeńskiej Ligi Baśki. Wystartowało w nim 60 uczestników. Organizatorem turnieju była drużyna Time Lubcza z panią sołtys, Małgorzatą Fifielską na czele.
Robert Lida
Rafał Trzósło i Rzemieślnik Mrocza najwyżej
Baśkarze uczestniczący w turnieju Krajeńskiej Ligi Baśki spotkali się po raz trzeci. Tym razem w świetlicy wiejskiej w Borzyszkowie przy stołach zasiadło 77 graczy. Jak zwykle wygrali najlepsi, chociaż w kartach jest to pojęcie wyjątkowo względne.
Piotr Pankanin
II Turniej Krajeńskiej Ligi Baśki
Świetlica wiejska w Wielu (gm. Mrocza) była miejscem rozgrywania II turnieju Krajeńskiej Ligi Baśki. Przy 17 stolikach zasiadło 69 karciarzy z 17 reprezentacji. Najlepszym graczem okazał się Zbigniew Powalisz.
Piotr Pankanin
Krajeńska Liga Baśki
Renesans baśki - gry karcianej popularnej na Krajnie przed laty, znacznie przyspiesza. Po sukcesach szefa więcborskiego Bemixu Benedykta Mieszczaka na ogólnopolskim forum i kilku okolicznych turniejach, w ubiegłą sobotę ruszyła Krajeńska Liga Baśki.
Piotr Pankanin
I Turniej o Superpuchar Krajny
Choroba zwana baśką z Kaszub dotarła na Krajnę. Po frekwencji na kolejnych turniejach widać, że jest to choroba zaraźliwa. Sprowadził ją tutaj z Kaszub więcborczanin, Benedykt Mieszczak. Jego marzeniem było zorganizowanie dużego turnieju w rodzinnym mieście i w ostatnią niedzielę to się udało. W turnieju o Superpuchar Krajny wzięło udział 124 zawodniczek i zawodników, głównie z północnej Polski. W drużynie z Gniezna zaprezentował się Talbi Hacine rodem z Algierii.
Robert Lida
Zaprosił i wygrał
Wielkie majowe świętowanie w gminie Mrocza nie ominęło aktywnego Wiela. Wieś na rubieży sąsiadującej z gminą Więcbork była organizatorem kolejnego turnieju karcianej baśki. Zwycięzcą został główny organizator imprezy sołtys Marek Wenerski.
Piotr Pankanin
Wiele baśki
Gra karciana w baśkę, kiedyś wielce popularna także na naszym terenie, przeżywa renesans. Po turniejach w Runowie i Suchorączku baśkarze trafili do Wiela. W ub. sobotę w miejscowej świetlicy przywitał ich sam przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Andrzej Brzóska z burmistrzem Leszkiem Klesińskim.
Piotr Pankanin
Grajmy w baśkę
Od ubiegłego roku grupa entuzjastów gry w baśkę, wywodzących się z Więcborka i Sępólna, bierze udział w profesjonalnych rozgrywkach i zanotowała już znaczące sukcesy.
Robert Lida