Gmina Kamień

Burmistrz podpisał umowę na żłobek

Robert Środecki, 23 listopad 2023, 12:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ważne informacje dla rodziców planujących potomstwo napływają z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Burmistrz Kamienia Wojciech Głomski podpisał tam umowę na dofinansowanie budowy żłobka. Pierwsze dzieci zostaną przyjęte do nowej placówki za 3 lata.
Burmistrz podpisał umowę na żłobek

Burmistrz Kamienia w asyście skarbnika odebrał umowę na dofinansowanie

Burmistrz podpisał umowę na żłobek

Żłobek powstanie na gminnej działce przy ulicy Topolowej

W kwietniu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki pierwszego naboru wniosków w ramach programu „Maluch +” na lata 2022-2029. Jego celem jest rozwój instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. W ramach programu można było uzyskać dofinansowanie na budowę i utrzymanie żłobków lub utworzenie dodatkowych miejsc w placówkach istniejących. O wsparcie finansowe ubiegały się wszystkie gminy tworzące powiat sępoleński. 

Gmina Kamień otrzymała 2,2 mln zł, z czego 1,3 mln zł na budowę i wyposażenie żłobka oraz 900 tys. zł na funkcjonowanie placówki. W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy burmistrz Kamienia Wojciech Głomski w asyście skarbnika gminy Piotra Gustyna podpisał umowę na przyznanie dofinansowania. 
Żłobek powstanie na gminnej działce przy ulicy Topolowej w Kamieniu. Znajdą się w nim 32 miejsca opieki dla najmłodszych dzieci. Pierwszym etapem inwestycji jest opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Ten etap zostanie zamknięty w pierwszej połowie przyszłego roku. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy i realizacja inwestycji. Nowy obiekt ma być gotowy na przyjęcie pierwszych dzieci we wrześniu 2026 roku.